Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Nisan Mimarizm’i Gençlik Aşılıyor

Şaka günü ile başlayıp çocuk bayramı ile sonlanan Nisan ayının neşesi ve dinamizmi Mimarizm’i de etkisi altına aldı. “Kentin Tozu”nu dumanını bir kenara bırakıp blok oyuncaklar dünyasına dalan Mimarizm ekibi; Sivas’ta üniversite kampüsü içerisinde, gençlerin gençlere hizmet ettiği Garanti Bankası Çağrı Merkezi’ni “İlk Yapı”ya konuk ediyor.

yapi.com.tr
Nisan Mimarizm’i Gençlik Aşılıyor

aka günü ile başlayıp çocuk bayramı ile sonlanan Nisan ayının neşesi ve dinamizmi Mimarizm’i de etkisi altına aldı. “Kentin Tozu”nu dumanını bir kenara bırakıp blok oyuncaklar dünyasına dalan Mimarizm ekibi; Sivas’ta üniversite kampüsü içerisinde, gençlerin gençlere hizmet ettiği Garanti Bankası Çağrı Merkezi’ni “İlk Yapı”ya konuk ediyor. “Karanlık Oda”sını, Mısır Konsolosluğu Binası’nın kavuştuğu taze çehreye ayıran Mimarizm, “Sokak Bizim Derneği” birinci yıl kutlamasına eşlik eden seyyar lezzet güzergahını ise, inisiyatifin genç üyeleri vasıtasıyla “Mimarın Göbeği”ne indiriyor. 


Kentin Tozu: Oyuncak Mimarlığı ya da Mimarlık Oyuncağı

Pek çoğumuzun çocukluk yıllarına, ya da 9-6 çalışma saatlerinden bıkarak domestik bir rekreasyon faaliyeti aradığı yetişkinlik yıllarına dayanan blok oyuncak merakı, bu ayki “Kentin Tozu”nun bizatihi konusu…

Çat Kapı: eds-architecture

Dipl. Ing. Mehmet Şenol ile Yüksek İçmimar - Yapı Biyoloğu And Akman'ı uzun, kapsamlı ve etkin birer kişisel kariyerin ardından buluşturan "eds-architecture", nam-ı diğer "ecological design solutions", Türkiye'nin sürdürülebilirlik odaklı mimarlık üretimine yetkin bir yaklaşım sunuyor.

İlk Yapı: Garanti Bankası Çağrı Merkezi

İlk Yapı'da bu ay, Sivas'ta, üniversite kampüsü içindeki Garanti Bankası Çağrı Merkezi'nin, Özer + Tulgan Mimarlık tarafından genç bir bakışla kotarılmış hikayesine yer veriyoruz.

Karanlık Oda: Mısır Konsolosluğu Binası

Saruhan Mimarlık tarafından restorasyonu gerçekleştirilen Bebek'teki Mısır Konsolosluğu binasına, projenin restoratör mimarları Süreyya Saruhan ve Ayşe Kaşo rehberliğinde bir gezi gerçekleştirdik; yıllardır tamamlanması beklenen yapıdan ilk görüntüleri de sizlerle paylaşmak istedik.

İş Dışı: Sotheby's ve Christie's "Bunu Beğendi"

Alev Gözonar, basit bir hobi malzemesi olan yapay seramik ile ortaya çıkardığı işler ile çağdaş sanat camiasında haklı bir yer edinmiş durumda. "Kendini anlatmak üzere" çıktığı sanat yolculuğunda uluslararası müzayede evlerine konuk olan sanatçı, İş Dışı'na uğramayı da ihmal etmedi.

Mimarın Göbeği: "Sokak Bizim"se Seyyar Lezzetler de Bizim!

Sokak Bizim Derneği, kuruluşunun birinci yılını kutlamak için Kabataş'tan başlayan ve Eminönü üzerinden Asmalımescit'te sonlanan bir "seyyar lezzetler" turuna çıktı. Melike Selin Durmaz, bu gastro-kentsel deneyimi aktarıyor.

Dış Ses: Barselona!

Özlem Ünkap, İstanbul'daki yerleşik işini bırakarak yolunu tuttuğu, "başta isminin ahengiyle, devamında denizine, sokaklarına, duvarlarına sinmiş davetkar işaretleri ile misafirlerini buyur eden" Barselona'yı Mimarizm için değerlendiriyor: "Barselona'nın sokakları ve kamusal hayatı belki bizden çok farklı ama insani yanlarımız birbirine çok benziyor. Pek çok turistin merakla aradığı bir “Vicky Christina Barselona” yok orada. O sokaklarda halis muhlis bir “Biutiful” yatıyor."

Mimarizm'in Nisan içeriği ve daha fazlası için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nisan-mimarizmi-genclik-asiliyor_86755.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!