Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nişantaşı'nın Ortasına Hukuksuzluk Abidesi Dikildi

Nişantaşı City's alışveriş merkezi yanı başında bulunan Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi'nin bahçesini sessiz sedasız işgal etti.

BirGün Gazetesiişantaşı City's alışveriş merkezi yanı başında bulunan Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi'nin bahçesini sessiz sedasız işgal etti. Yaklaşık 3 ay kadar önce Nişantaşı'nın ortasına adeta bir hukuksuzluk abidesi olarak dikilen City's Alışveriş Merkezi'nin inşaatının tamamlanmasıyla başladı. İnşaat sırasında yapı malzemelerini ve konteynırları okulun bahçesine koymak için valilikten izin alan firma, inşaat bitince bu malzemeleri kaldırmak bir yana tahtadan bir çit çekerek okula ait araziyi işgal etti. Firma yetkililerinin bu esnada araziyi Milli Emlak'tan satın aldıklarını söyleyerek tepkileri önleme yoluna gittiği iddia edilirken, alışveriş merkezinin yangın merdiveni de okula ait arazinin üzerine kuruldu. Okul arazisini işgal ederek kurulan yangın merdivenine belediye de ruhsat verdi.

City'in Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi bahçesini işgali bununla da sınırlı kalmadı. Öğrenci ve veliler alışveriş merkezi yönetiminin boşluk buldukça yavaş yavaş okul arazisini işgal ettiğini ve bu sürecin halen devam ettiğini belirterek, bin 200 öğrencili okulun üç çıkış kapısından ikisinin alışveriş merkezinin çektiği tahta çide kapatıldığını ifade etti. Öte yandan giriş - çıkış için sadece bir kapının kalması öğrencilerin can güvenliğini de tehdit ediyor. Yangın ya da deprem gibi bir afet halinde bin 200 öğrencinin bu tek kapıdan zamanında tahliye edilmesi mümkün değil. Ayrıca okulun spor salonunun pencerelerinin kapatıldığı yönündeki iddialar da bunlardan sadece birkaçı. Konu hakkında hazırlanan kapsamlı bir suç duyurusunun Şişli Cumhuriyet Savcıhğı'na iletildiği öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nisantasinin-ortasina-hukuksuzluk-abidesi-dikildi_59723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!