Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nitelikli Sanayi Bölgesi İçin En İdeal Yer Mersin

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadri Şaman, Türkiye’de kurulması planlanan Nitelikli Sanayi Bölgesi için en ideal yerin Mersin olduğunu belirt

Ticaret Gazetesiersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadri Şaman, Türkiye’de kurulması planlanan Nitelikli Sanayi Bölgesi için en ideal yerin Mersin olduğunu belirterek, “Serbest Bölgemiz, ulaşım ve altyapısı açısından yeni oluşum için her şeyiyle hazır” dedi.

Kadri Şaman, yaptığı açıklamada, ABD’deki Nitelikli Sanayi Bölgesi için gelişmeleri ve Türkiye’deki bu konudaki girişimleri yakından takip ettiklerini, bu konuya popülist yaklaşımın olumsuzluklar doğurabileceğini belirtti.

Nitelikli Sanayi Bölgesi için belirli kriterlerin bulunduğunu ifade eden Şaman, şunları söyledi:

“Mersin Serbest Bölgesi, bunun için ideal yer. Denizyolu, hayayolu, demiryolu ve karayolu ulaşımı açısından avantajlı bir konumda. Altyapı açısından yeni oluşum için her şeyiyle hazır. Çok geniş ve uygun bir alana sahip. Gerekli genişletme de sağlanabilir. Nitelikli Sanayi Bölgesi için Mersin’den uygun il olduğunu sanmıyoruz. Bu konuda umutluyuz.”

Şaman ayrıca, olası Irak operasyonunu sektörü tedirgin ettiğini, belirterek, “Irak’a operasyon gerçekleşirse Körfez krizinden bu yana düşük kapasite ile hizmet veren Mersin Limanı’ndaki işlemler daha da azalacaktır. Burası, Doğu Akdeniz’in en büyük limanı işlevini kaybedecektir. Bu, bölgeyi olumsuz etkileyecek, ülke büyük zarar görecektir” diye konuştu.

Bölgede istikrarın bozulmaması durumunda, Irak’a ihracatın yıllık 2.5 milyar dolar düzeyine ulaşmasının beklendiğini ifade eden Şaman, temennilerinin bu durumun sağlanması olduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nitelikli-sanayi-bolgesi-icin-en-ideal-yer-mersin_1956.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!