Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Noel Baba Kilisesi Çürüyor

Antalya’da yaşamı olumsuz etkileyen yağışlar, Demre ilçesinde bulunan Noel Baba Kilisesi’ne de zarar verdi. Kilisenin bazı bölümlerini su bastı. Tahliye edilemeyen su kiliseyi tahrip ediyor.

NTV
Noel Baba Kilisesi Çürüyor

ntalya’da yaşamı olumsuz etkileyen yağışlar, Demre ilçesinde bulunan Noel Baba Kilisesi’ne de zarar verdi. Kilisenin bazı bölümlerini su bastı. Tahliye edilemeyen su kiliseyi tahrip ediyor.

Noel Baba Kilisesi restorasyonunda görevli Arkeolog Rıdvan İşler, Noel Baba Klisesi’nde birkaç gündür süren yağışlar nedeniyle mezarın ve mozaiklerin bulunduğu bölümlerin sular altında kaldığını söyledi.

Arkeolog İşler, suyun boşaltılması için plastik borular yerleştirildiğini, klisedeki suyu boşaltmakta kullanılan altı motordan sadece ikisinin çalıştığını vurguladı.

İşler, yılda 500 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Noel Baba Kilisesi’nde gece su tahliyesi yapılamadığını, kilisenin bazı bölümleri nemden dolayı tahrip olduğuna dikkat çekti.

İlk yağan yağmurda kilisenin gösterime kapatılmak zorunda kaldığını belirten İşler, “On yıldır bu kilisede duvar resimlerini ortaya çıkarmak için çaba harcıyorum. İki turizm bakanı, üç vali ve sayısız yetkili bu olumsuzlukları gidermek için söz verdi ama su sorunu bile çözülmedi, çatı yapılmadı” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/noel-baba-kilisesi-curuyor_49118.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!