Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nuh'un Kaçak Gemisine Yıkım

Çevre ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Ağrı Valiliği'nce Eli Köyü civarında sembolik bir Nuh'un Gemisi inşasına izin verilip verilemeyeceği yönündeki yazıya olumsuz yanıt verdi.

Milliyet Gazetesi
Nuh'un Kaçak Gemisine Yıkım

b>Greenpeace'in Ağrı Dağı Milli Parkı koruma alanında küresel ısınmaya dikkat çekmek için inşa ettiği Nuh'un Gemisi'nin yıkılması gerektiği ortaya çıktı. Çevre ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Ağrı Valiliği'nce Eli Köyü civarında sembolik bir Nuh'un Gemisi inşasına izin verilip verilemeyeceği yönündeki yazıya olumsuz yanıt verdi. Greenpeace de Iğdır Valiliği'ne başvurdu. Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, bakanlıktan görüş yazısı istemeden, Nuh'un Gemisi'nin inşası için "inisiyatif kullanarak" izin verdi.

Karahisarlı, geçen hafta Korhan Yaylası'ndaki törenle Iğdır halkı adına ahşap gemiyi teslim alırken, Çevre ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 1 Haziran'da Iğdır Valiliği'ne gönderdiği resmi yazıyla park sınırları içinde "kaçak" yapıya nasıl izin verildiğini sordu. Nuh'un Gemisi'nin hukuki açıdan bakanlık izni olmaksızın milli park alanına inşa edildiği için yıkılması gerektiği belirtildi. Ancak Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin, Greenpeace'in amacına sıcak baktığı, seçim öncesi yıkımda acele edilmeyeceği öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nuhun-kacak-gemisine-yikim_54532.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!