Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Nükleerde Süre Uzatımı Yok

Nükleer Karşıtları Yürüdü: "Sinop Ağlar, Hilmi Güler"

Çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından oluşturulan, ''Nükleer Karşıtı Platform'' üyeleri, Ankara'da nükleer santral ihalesi sürecini protesto etti. Anıtpark'ta bir araya gelen platform üyeleri, buradan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na yürüdü. Gruptakiler yol boyunca "Nükleer santral istemiyoruz", "Sinop ağlar, Hilmi güler" sloganları

CNN TürkÇeşitli sivil toplum örgütleri tarafından oluşturulan, ''Nükleer Karşıtı Platform'' üyeleri, Ankara'da nükleer santral ihalesi sürecini protesto etti. Anıtpark'ta bir araya gelen platform üyeleri, buradan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na yürüdü. Gruptakiler yol boyunca "Nükleer santral istemiyoruz", "Sinop ağlar, Hilmi güler" sloganları attı.
 
Bakanlık önünde platform adına yapılan açıklamada, nükleer santral ihalesinin durdurulması istendi. Açıklamada, "Dünyada 30 yıldır nükleer rönesans yaşanacağından söz edilmektedir. Beklenen rönesans bugüne kadar gerçekleşmemiş ve gerçekleşmeyecektir. Nükleer enerji ile ucuz elektrik üretimi sağlanacağı bir hayaldir" denildi.
 
"Ülkemizde elektriğin ucuz kullanılması isteniyorsa kamu yatırımlarının önünün açılması, ülke potansiyelinin değerlendirilmesi, hidrolik kaynaklarımızın, rüzgar ve güneş enerjisinin, kömür rezervlerinin çevreye duyarlı yaklaşımlar içerisinde dikkate alınması gerekmektedir" diyen Nükleer Karşıtı Platform üyeleri, enerji sıkıntısını çözümünün nükleer santral olmadığını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleer-karsitlari-yurudu-sinop-aglar-hilmi-guler_62726.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!