Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nükleer Santral İçin Altı Firma Başvurdu

Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya, Türkiye'nin ilk nükleer santrali için mart ayında açılan ihalede bugün itibariyle 6 firmanın şartname aldığını bildirdi.

Hürriyet Gazetesi
1 Nükleer Santral İçin Altı Firma Başvurdu


Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya, Türkiye’nin ilk nükleer santrali için mart ayında açılan ihalede bugün itibariyle 6 firmanın şartname aldığını bildirdi.

TBMM KİT Komisyonu’nda TETAŞ’ın 2006 yılı hesapları görüşülerek ibra edildi. Komisyonda konuşan Gökkaya, nükleer santral ihalesini TETAŞ’ın yapacağını anımsattı. Gökkaya, ihaleyle ilgili ilana geçtiğimiz mart ayında çıkıldığını, 24 Eylül 2008 tarihinde de tekliflerin alınacağını bildirdi. Gökkaya, Mersin’in Akkuyu bölgesinde yapılacak Türkiye’nin ilk nükleer santrali için bugüne kadar "AECL Atomic Energy Of Canada Limited (Kanada), Itochu Corporation (Japonya), Vinci Construction Grand Projets (Fransa), Suez Tractebel (Fransa-Belçika), Atostroyexport (Rusya), KEPCO (Güney Kore)" şirketlerinin ihale dosyası aldığını açıkladı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleer-santral-icin-alti-firma-basvurdu_62065.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Santralin atıklarını nereye koyacağız ? Başımıza en büyük belayı açıyoruz !!! Elektrik kaçaklarını ve kaçak kullananları engellesek, şu andaki elektriğimiz bize yeter de artar !!! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!