Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nükleer Santralde İnce Ayar Safhasına Gelindi

Nükleer santral ihalesine talip firmalarla biraraya gelen Enerji Bakanı Güler, “İnce ayar noktasına geldik” dedi.

Yeni Şafak Gazetesiükleer santral ihalesine talip firmalarla biraraya gelen Enerji Bakanı Güler, “İnce ayar noktasına geldik” dedi

Enerji Bakanı Hilmi Güler, nükleer santral yapmak için istekli olan 18 şirketin temsilcileri ile dün bir araya geldi. Toplantıda TBMM'ye gönderilen nükleer santral yapılmasının önünü açan yasa tasarısı hakkında bilgi veren Güler ve enerji bürokratları, şirket temsilcilerinin de görüşlerini aldılar. Toplantıda yatırım yapmak için mevzuat açıklarının giderilmesi gerektiğini vurgulayan temsilciler, açıkların giderilmesi durumunda yatırım yapacaklarını bildirdiler.

Bakan İlgiden Memnun
Toplantı sonrası bir açıklama yapan Bakan Hilmi Güler de söz konusu toplantıda, nükleer enerji konusunda yapılan yasa çalışması, altyapı çalışmaları, atık yönetimi ve sigorta gibi konularda gelinen nokta hakkında şirketlere bilgi verdiklerini belirterek, “Nükleere ilgili duyan firma sayısı beni memnun etti. Santrali tek başına yapabileceğini söyleyenler var” dedi.

Firmalara “çalışmalarınızı hızlandırın, görüşmelerinizi yapın, yasanın komisyonda görüşülme sürecine de katılın ve ilave önerileriniz varsa iletin” dediklerini belirten Güler, “Yani nükleer santral konusunda bir yerde hassas ayar safhasına geldik, ince ayar safhasına geldik” diye konuştu. Bir basın mensubunun “Firmalar yasa taslağında öngörülen alım garantisinden memnunlar mı?" şeklindeki sorusu üzerine Bakan Güler, “Garantiyi yeterli buluyorlar” cevabını verdi.

2 saat süren Nükleer Sektör toplantısına, Akkök Şirketler Grubu, Aksa Enerji, Alarko, Atlas Grup, Çalık Enerji, Doğuş, Enka, Entek, Gama, Güriş Holding, Habaş, Koç Holding, Nurol Holding, Park Holding, Sabancı Holding, Tekfen Holding, Tokar Yapı ve Zorlu Holding firmalaranın temsilcileri ile Elektrik Üreticileri Derneği temsilcileri katıldı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleer-santralde-ince-ayar-safhasina-gelindi_50830.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!