Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Nükleerde 3. ve Son Zarf 19 Ocak'ta Açılacak

Nükleer güç santrali kurup işletecek ve TETAŞ'a elektrik enerjisi satacak şirketin belirlenmesine ilişkin yapılan yarışma çerçevesinde, tek teklif sahibi Atomstroyexport-Inter Rao-Park Teknik (Türk-Rus) Ortak Girişim Grubu'nun 3'üncü ve son zarfı 19 Ocak 2009 tarihinde açılacak. TETAŞ Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya, 19 Ocak 2009 tarihinde 3'üncü

CNN Türk
Nükleerde 3. ve Son Zarf 19 Ocak'ta Açılacak

Nükleer güç santrali kurup işletecek ve TETAŞ'a elektrik enerjisi satacak şirketin belirlenmesine ilişkin yapılan yarışma çerçevesinde, tek teklif sahibi Atomstroyexport-Inter Rao-Park Teknik (Türk-Rus) Ortak Girişim Grubu'nun 3'üncü ve son zarfı 19 Ocak 2009 tarihinde açılacak. TETAŞ Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya, 19 Ocak 2009 tarihinde 3'üncü zarfın açılması için firma temsilcilerinin davet edildiğini söyledi.

Gökkaya, teklif sahibi firmanın birinci zarfında başvuru mektubu, geçici teminat mektubu ve şartname belirlenen diğer bilgi ve belgeler, ikinci zarfında Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) ölçütlerine uygunluk belgesi, üçüncü ve son zarfında ise teklife esas yıllara sari kilovat saat (kWh) cinsinden elektrik üretim miktarları ve satış fiyatlarının yer aldığını hatırlattı.

Yarışmada tek firmadan teklif gelmişti

Nükleer güç santrali kurup işletecek ve TETAŞ'a elektrik enerjisi satacak şirketin belirlenmesine ilişkin yapılan yarışmanın ilk aşaması 24 Eylül 2008 tarihinde TETAŞ tarafından tekliflerin alınması ve ilk zarfların açılmasıyla tamamlanmıştı. İhale için 13 firma şartname almış, ancak yalnızca bir firma teklif vermişti. Firmaların bir kısmı ihale takviminin, uygun teklif vermeye yeterli olmadığını belirterek, süre uzatımı istemiş, ancak TETAŞ bu talebi geri çevirmişti.

Yarışma şeklinde yapılan ihaleye tek teklif veren Rus-Türk ortaklığındaki Atomstroyexport-Inter Rao-Park Teknik Konsorsiyumu'nun ilk zarfındaki belgelerin eksiksiz olduğunun tespit edilmesi üzerine, TAEK kriterlerine ilişkin bilgi ve belgelerin bulunduğu ikinci zarf aynı gün TAEK'e gönderilmişti.

TAEK'in firmanın kriterleri sağladığını geçen hafta onaylamış ve onay yazısını da TETAŞ'a göndermişti. TAEK'in onayının ardından fiyat teklifinin yer aldığı üçüncü zarf 19 Ocak 2009 tarihinde TETAŞ tarafından açılacak ve yapılan değerlendirme Bakanlar Kurulu'nun onayına sunulacak.

Bakanlar Kurulu'nun uygun görmesi durumunda firma ile sözleşme imzalanacak ve santral yapımına başlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleerde-3-ve-son-zarf-19-ocakta-acilacak_65379.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!