Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Nükleerde Süre Uzatımı Yok

Nükleeri Seçmeyin Güneşi Seçin!

Greenpeace üyeleri nükleer santral ihalesine girmeyi planlayan Sabancı Grubu’na karşı balonlu eylem yaptı. Sabancı Center’ın bahçesinin tellerine merdiven dayayan Greenpeace üyeleri, hızla telleri aşarak bahçeye girdi. 8-9 kişilik grup, yanlarındaki balonu, "Güneşi seç-Go Solar" yazılı pankartla uçurdu.

Radikal Gazetesi
Nükleeri Seçmeyin Güneşi Seçin!

Greenpeace üyesi bir grup, Sabancı Center bahçesine girerek, pankart asılı bir balon uçurdu.

Basın mensuplarıyla Beşiktaş’ta buluşan ve eylem yeri konusunda bilgi vermeyen Greenpeace yetkilisi, midibüsle gazetecileri Levent’e, buradan da Sabancı Center’ın önüne götürdü.

Sabancı Center’ın bahçesinin tellerine merdiven dayayan Greenpeace üyeleri, hızla telleri aşarak bahçeye girdi. 8-9 kişilik grup, yanlarındaki balonu, "Güneşi seç-Go Solar" yazılı pankartla uçurdu. Eylemciler, Sabancı Center’ın güvenlik görevlilerinin kontrolünde ön kapıdan bahçeyi terk etti.

Diğer bir grup eylemci ise Sabancı Center’ın bahçe çitlerine "Go solar", "nükleersiz bölge" yazılı dövizleri zincirle bağladı. Eylemin ardından açıklama yapan Greenpeace Akdeniz İklim ve Enerji Kampanyası Sorumlusu Korol Diker, şunları kaydetti:

"Sabancı gibi itibarlı bir grubun, nükleer santral ihalesine katılmak için hala zaman, para ve çaba sarf ediyor olması bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bu kadar büyük bir yatırımı son derece kirli ve tehlikeli bir teknolojiyle yapmak, ekonomik anlamda da akıl dışıdır. Sabanca Grubu yatırımları değerlendirirken Türk halkının ve Türkiye’nin çıkarlarını öncelik olarak belirlediğini söylüyor. Bu durumda, Sabancı kirli, eksi ve pahalı bir yatırım olan nükleer yerine güneş enerjisi gibi gerçek çözümlere yatırım yapmalıdır."

Diker, hükümetin de nükleer enerji ihalesini bir an önce iptal etmesi gerektiğini savundu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/nukleeri-secmeyin-gunesi-secin_62964.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!