Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Odaların Karşı Çıktığı Folkart Projesi’ne ‘ÇED’ Vizesi!

Folkart Yapı tarafından iki odanın yargıya taşıma kararı aldığı Bornova ilçesi Kazımdirik Mahallesi’nde yapılacak Folkart Time 2 projesinin dosyasına Valilikten onay gelirken ÇED süreci başlatıldı.

yapi.com.tr
Odaların Karşı Çıktığı Folkart Projesi’ne ‘ÇED’ Vizesi!

İzmir’de yaptığı gayrimenkul yatırımlarla adından söz ettiren Folkart Yapı’nın davalık olan Folkart Time 2 projesinde ÇED süreci başladı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yola çıkan Folkart Time projesinin devamı olarak Bornova Kazım Dirik Mahallesi Üniversite Caddesi üzerinde, Sanayi Metro İstasyonu yanında yapılan Folkart Time 2 projesi için projesi dosyası İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne sunuldu. Valilik tarafından onay verilen projenin ÇED süreci başlatıldı.

Odalardan itiraz

Projenin yapılacağı alan için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nden onay alan imar planı değişikliğinde mevcut alan alanın 'Konut dışı kentsel çalışma alanı' olan kullanım kararı 'Ticaret, konut ve park' alanına dönüştürülmüştü. İmar değişikliğine askı sürecinde TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi itiraz etmiş; odaların itirazları belediyeler tarafından reddedilmişti.

750 Konutlu Proje

Odaların dava açma kararı aldığı proje için Saya Grup bünyesindeki Folkart Yapı A.Ş. 750 konutluk projeyi hazırladı. Proje kapsamında 8 blokta farklı büyüklüklerde konut projeleri yapılacak. Aynı zamanda proje alanı zemin katında yer alacak 17 adet bağımsız bölümden oluşan ticaret merkezi, yeşil alan, spor alanı, açık ve kapalı otopark alanı, mescit, kreş gibi alanlar yapılacak.

Toplamda 32 bin metrekarelik alanda yapılacak Aralık 2019’da bitirilmesi planlanan proje, Aralık 2019’da tamamlanması planlanıyor.  Proje kapsamında toplamda 500 milyon TL harcanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/odalarin-karsi-ciktigi-folkart-projesine-ced-vizesi_153571.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!