Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

ODE Geleceğe Koşuyor

ODE, İş Girişim'le Global Marka Olma Yolunda

İş Girişim Sermayesi ve 5 milyon dolar sermaye desteğiyle ortak olduğu ODE Yalıtım, Swiss Otel’de düzenlediği basın toplantısında, Çorlu’da 35 milyon dolara yeni üretim tesisi kuracaklarını açıkladı.

yapi.com.tr/Filiz YAVUZ
ODE, İş Girişim'le Global Marka Olma Yolunda

b>İş Girişim Sermayesi ve ODE Yalıtım, ortaklıklarını duyurdu. İş Girişim Sermayesi ve 5 milyon dolar sermaye desteğiyle ortak olduğu ODE Yalıtım, Swiss Otel’de düzenlediği basın toplantısında, Çorlu’da 35 milyon dolara yeni üretim tesisi kuracaklarını açıkladı. Şirket, yeni yatırımlarla birlikte 2006 yılı cirosu olan 56 milyon YTL’yi, 2009 yılında yaklaşık 3 katına çıkarmayı öngörüyor.

ODE Yalıtım’a 5 milyon dolar sermaye katkısı sağlayarak yüzde 17,2414 oranında paya sahip olan İş Girişim Sermayesi Genel Müdürü Murat Özgen, toplantıda yaptığı konuşmasında, 35 milyon dolar yatırımı kapsayan projenin kendileri için çok değerli olduğunu dile getirdi. Özgen, 2004 yılından beri ODE ile ilgilendiklerini ve ODE’nin vizyonunun kendilerini çok etkilediğini belirterek şöyle konuştu;

“İnşaatın bir sonraki adımı olarak ortaya çıkan yalıtım konusu, gerek küresel ısınmaya karşı tedbir alma, gerekse enerji tasarrufu zorunlulukları nedeniyle dünyanın her köşesinde gittikçe önem kazanıyor. Araştırmalarımız sonucu bu ihtiyacı gördük. Alanında lider bir şirket olan ODE Yalıtım ile bu konuda görüşmelere başladık ve hedeflerimizin uyması, şeffaf yönetim anlayışı, insan kaynakları yönetimi ve vizyon konularında ortak değerlere sahip olduğumuz için bir araya geldik.”

Amaç global ve güçlü bir Türk markası yaratmak
Toplantıda konuşan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ise ODE Yalıtım’ın, yeni yatırımlarla birlikte global alanda güçlü bir marka yaratacağını vurgulayarak, İş Girişim ile ortaklık yapmalarının nedenini şöyle açıkladı; “Hedeflerimize ulaşabilmek için güçlü bir sermaye yapısının oluşturulması, şirketin daha kurumsal ve şeffaf bir yapıya kavuşturulması, daha hızlı büyüme için gereken kurumsal ve mali altyapının oluşturulması gibi nedenlerin yanı sıra farklı bir bakış açısına doğan ihtiyaç, İş Girişim Sermayesi ile işbirliği yapmamızdaki en önemli etmenler oldu.”

Turan, Avrupa’da cam yünü sıkıntısının yalıtım sektörü ve özellikle ODE için iyi bir fırsat olduğunu dile getirerek, iyi tanıdıkları 2010 yılında Romanya, Kazakistan, Dubai, Rusya’da üretim tesisi kurabileceklerini ya da oradaki yalıtım firmalarından bazılarını satın alabileceklerini söyledi.

Turan sözlerine şöyle devam etti:
“Yalıtımın depreme karşı oluşturduğu koruyucu etki, küresel ısınma ve enerji tasarrufu zorunlulukları ile, yalıtım sektöründe hızla artan bir talep oluşuyor. Lider bir şirket olarak bu talebin farkındayız. Yatırımımızı da bu yönde gerçekleştiriyoruz. Bölgesel ve global bir marka olma hedefindeyiz. Sahip olduğumuz birikim ve deneyimin, uluslararası sektörde rakiplere karşı bizi güçlü kılacağına inanıyoruz..”

ODE Yalıtım, yeni tesislerinde cam yününün tüm ürün tipleri (şilte, boru, levha) üreterek, yeni ürünleriyle Türkiye’yi uluslararası yalıtım sektöründe güçlü bir marka olarak temsil etmeyi amaçlıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ode-is-girisimle-global-marka-olma-yolunda_55145.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!