Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ODTÜ 54 Yaşına Girdi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) kuruluşunun 54. yıl dönümü bugün kutlanacak. ODTÜ Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, ODTÜ Günü’nün bugün üniversitenin Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak birinci bölümünde ODTÜ Üstün Hizmet ve Takdir Ödülleri verilecek.

Hürriyet Ankara
ODTÜ 54 Yaşına Girdi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) kuruluşunun 54. yıl dönümü bugün kutlanacak.

ODTÜ Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, ODTÜ Günü’nün bugün üniversitenin Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak birinci bölümünde ODTÜ Üstün Hizmet ve Takdir Ödülleri verilecek.

ODTÜ Senatosunun kararıyla bu yıl Üstün Hizmet Ödülü, iş dünyasında örnek alınan, güvenilir ve saygın kişiliğe sahip, sanat yaşamının geliştirilmesi için çalışan, korunmaya muhtaç çocuk ve gençlere yardım eli uzatan, gençlerin eğitim olanaklarının iyileştirmesi için sürekli projeler üreten bir toplum önderi olması ve eğitim kurumlarına verdiği maddi ve manevi destekten dolayı Gama Holding Onursal Başkanı Erol Üçer’e takdim edilecek.
Takdir Ödülü ise MESA’nın kuruluş yıllarından başlayarak Türkiye’nin planlama ve mimarlığına proje ve tasarım kapsamındaki katkıları, MESA-ODTÜ ilişkilerini geliştirerek üniversitenin çeşitli birimlerine maddi ve manevi katkıları ile Mimarlık Fakültesi Mezunları Derneğinin kurulmasındaki çabaları dolayısıyla ODTÜ mezunlarından Özhan Akçalı’ya verilecek.

Diğer ödüller

Diğer takdir ödülleri ise İstanbul ODTÜ Mezunları Derneğindeki aktif faaliyetleri, derneğin kurumsallaşması, mezunlar dernekleri ile üniversitenin ilişkilerinin geliştirilmesi ve öğrencilere sağlanan bursların artırılmasındaki gayretleri dolayısıyla ODTÜ mezunu Feyzan Ali Aliefendioğlu ile Türkiye’de metalurji mühendislerinin gelişmesine ve mühendislik eğitimine, teknoloji geliştirme ve inovasyon (yenileşim) politikalarına ve uygulamalarına katkıları ile üniversite-sanayi iş birliği programlarına getirdiği kurumsal çözüm modelleri dolayısıyla ODTÜ mezunu Mahmut Kiper’e sunulacak.

Törenin ikinci bölümünde, Turan Baksan Üstün Hizmet, Hizmet ve Teşvik Ödülü almaya hak kazanan idari personele ödül verilecek.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/odtu-54-yasina-girdi_79815.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!