Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ODTÜ Ormanında Gözü Olana Uyarı Geldi

Geleneksel ODTÜ Ağaç Dikme Şenliği, ODTÜ Ormanı’nda düzenlendi. "Ankara İçin Ağaç Dikiyoruz" sloganıyla düzenlenen şenliğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da katıldı. Başkanlar, ODTÜ Ormanı’nı kişisel çıkarları uğruna elde etmek isteyenlerin bu hevesinin kursağında kalacağını ve Ankaralıların

Hürriyet Gazetesi
ODTÜ Ormanında Gözü Olana Uyarı Geldi

Geleneksel ODTÜ Ağaç Dikme Şenliği, ODTÜ Ormanı’nda düzenlendi. "Ankara İçin Ağaç Dikiyoruz" sloganıyla düzenlenen şenliğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da katıldı. Başkanlar, ODTÜ Ormanı’nı kişisel çıkarları uğruna elde etmek isteyenlerin bu hevesinin kursağında kalacağını ve Ankaralıların duyarlılığının talan edilemeyeceğini söylediler.

ODTÜ Ormanı’nı kişisel çıkarları uğruna elde etmek isteyenlerin olabileceğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bu heveslerinin kursaklarında kalacağını söyledi. ODTÜ Ormanı’nın gerçek sahiplerinin Ankaralılar olduğunu vurgulayan Yaşar, "Bu orman Ankaralılara aittir ve öyle de kalacaktır. Bugün burada bu ormana sahip çıkmak için toplandık. Ormanımızı daha da yeşillendirmek için elbirliğiyle fidanlar dikeceğiz" dedi.

Kıymetini bilelim

Yeşil alanların kıymetinin bilinmesi gerektiğini dile getiren Yaşar, "Yerel yöneticiler özellikle kent içindeki ve çevresindeki yeşil alanların, ormanların kıymetini iyi bilmeliler. Bu alanların korunması ve daha da artırılması için çaba göstermeliler. Yenimahalle Belediyesi olarak, Çayyolu’na beş bin fidan diktik. Sene sonuna kadar hedeflediğimiz fidan sayısı yüz bin olacak. Ankara’nın akciğerlere ihtiyacı var. Ve bizler diktiğimiz fidanlarla bu akciğerlerin oluşmasını sağlayacağız" diye konuştu.

Talan edemezler

Törende konuşan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da, ODTÜ Ormanı’nın yaşamasına ve gelişmesine katkıda bulunanların karşısında hiçbir gücün duramayacağını belirtti. Tanık, "ODTÜ ormanı için çalışanların duyarlılığını talan etmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Burada diktiğimiz yeni fidanlar dilerim tüm Ankara’yı kaplar" dedi.

Törende ODTÜ Öğrencileri Halk Oyunları Topluluğu ile Capoeira Dans Grubu da gösteri yaptı. Konuşmaların ardından ODTÜ Rektörü Ahmet Acar, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile yüzlerce Ankaralı fidan dikti. Etkinlikte toplam altı bin fidan toprakla buluştu. 3 Aralık 1961 yılında başlayan fidan dikme töreni gelenekselleşerek günümüze kadar geldi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/odtu-ormaninda-gozu-olana-uyari-geldi_69033.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!