Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ODTÜ Teknokent`Gümüş Blokları' Bugün Açılıyor

Türkiye'nin ilk ve en büyük teknoloji geliştirme bölgesi ODTÜ Teknokent'in yeni binası `Gümüş Bloklar' bugün hizmete giriyor. Açılışını Sanayi

Dünyaürkiye'nin ilk ve en büyük teknoloji geliştirme bölgesi ODTÜ Teknokent'in yeni binası `Gümüş Bloklar' bugün hizmete giriyor. Açılışını Sanayi Bakanı Ali Coşkun'un yapacağı blokların hizmete girmesiyle, Teknokent'te faaliyet gösteren firma sayısı 67'e ulaşacak.
Teknokent AŞ Genel Müdürü Uğur Yüksel, Teknokent'in öncelikli sektörlerinden olan savunma sanayii için özel bir bölge tahsis edildiğini belirterek, bu bölgede sadece firmalara değil TSK ve Milli Savunma Bakanlığı'nın ilgili birimlerine AR-GE faaliyetlerine yönelik ortam sağlandığını söyledi. Yüksel, halen Aselsan, Havelsan, Roketsan gibi sektörün lider firmalarının Teknokent içinde yer aldığını belirterek, bunun hedeflerin gerçekleştirilmesinde önemli bir faktör olacağını bildirdi.

Halen Teknokent'te çalışan firmaların AR-GE personeli sayısı 400'ün üzerinde. Buna ek olarak ODTÜ akademik personelinden 30 öğretim üyesi de AR-GE ve yazılım geliştirme projelerinde firmalar ile ortak çalışmalar sürdürüyor.

Bugün hizmete girecek Gümüş Bloklar ile, 25 bin metrekarelik kapalı alana ulaşacak olan ODTÜ Teknokent, 4 fazdan oluşan gelişim planı tamamlandığında, toplam 200 bin metrekare kapalı alanda 500 firmaya ve yaklaşık 4 bin AR-GE personeline hizmet vermeyi hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/odtu-teknokentgumus-bloklari-bugun-aciliyor_2828.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!