Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ODTÜ’lü Endüstri Mühendislerinin Yeni Kitabı SeyahatnamEM

ODTÜ’lü endüstri mühendislerinin gezi hikâyelerinden kesitler sunan “SeyahatnamEM”, kitap raflarında yerini aldı. Yaklaşık iki senelik bir ortak çalışmanın ürünü olan ve iş, üniversite, siyaset ve sanat arenasından 41 ODTÜ’lü endüstri mühendisinin deneyimlerini paylaştığı kitap, Yapı Kredi Adios sponsorluğunda Boyut Yayınları'ndan çıktı.

yapi.com.tr
ODTÜ’lü Endüstri Mühendislerinin Yeni Kitabı SeyahatnamEM

ODTÜ’lü endüstri mühendislerinin gezi hikâyelerinden kesitler sunan “SeyahatnamEM”, kitap raflarında yerini aldı. Yaklaşık iki senelik bir ortak çalışmanın ürünü olan ve iş, üniversite, siyaset ve sanat arenasından 41 ODTÜ’lü endüstri mühendisinin deneyimlerini paylaştığı kitap, Yapı Kredi Adios sponsorluğunda Boyut Yayınları'ndan çıktı.

İlk kitapları TecrübEM’de iş ve yaşam hikayelerinden özgün ve etkileyici kesitler sunan yazarlar, şimdi de dünyanın dört bir yanında neler yaptıklarını, neler yaşadıklarını kendi gözlerinden anlattı. Afrika’dan Amerika’ya, Asya’dan Avustralya’ya, Bursa’dan Tirebolu’ya tüm coğrafyalarda yaşanan seyahat hikayeleri, endüstri mühendislerinin kaleminden eğlenceli bir kitaba dönüştü.

İlk kitap TecrübEM gibi, SeyahatnanEM'in de tüm geliri ODTÜ Burs Havuzu’na aktarılacak.

SeyahatnamEM hakkında ne dediler?

Buket Uzuner / Yazar: Elinizdeki SeyahatnamEM farklı coğrafyalarda farklı deneyim ve hikâyelerini çok farklı üsluplarla anlatan bir çok gezi yazısından oluşuyor. Yazanların yaşları, kuşakları, cinsiyetleri ve dünyaya bakışları farklı olmasına rağmen hepsinin referansı Türkiye, Türk kültürü ve bizler. Bu nedenle yazıların çok büyük bir ortak dili var. Ayrıca mühendislerin de bir ortak dili vardır. Yorum yok, biz bilirleriz! Bu kitaptaki bir ortak dil de ODTÜ’lülük ki, buna severek yorum yaparım. Bilmem siz de katılır mısınız, ama bence: ODTÜ’lüler enerjik, problem çözmeye odaklı, hâlâ idealist, birbirine destek veren ve üretken insanlardır.  (istisnalar, kuralı doğrular!) ODTÜ’lülerin en güzel işlerinden biri olan ODTÜ Burs Havuzu’na gideceğini öğrenince sizler de alıyorsunuz, diye düşünüyorum.

Coşkun Aral / Gezgin Haberci: Yüzbinlerce yıldan beri yaşam kalitesini hem kendisi hem de  hemcinsleri için  arttırmaya çabalayan insanoglunun  en önemli özelliği ''meraklı insan ''  bizim topraklarda artık yok diye düşünürken  sizlerle tanışmam sanırım bana bir güzel mesaj verdi. Daha fazla gezip  kılcal damarlardan ana arterlere  yolculukları arttıracağım  ve genç kardeşlerimin  çalışmalarına  katkıda bulunup  yeni seyyahlarla tanışacağım. İyi ki varsınız...  

Mehmet Yaşin / Gezgin: ODTÜ mezunu endüstri mühendislerinin dünyanın dört bir yanını anlatan yazılarını büyük bir keyifle okudum. Gördüğüm kentleri bu yazılar sayesinde bir kez daha andım, görmediklerimi ise görmüş gibi oldum, notlar aldım, gitme planları yaptım. Böylesine emek-yoğun ve keyifli kitabı geniş kitlelerin okumasını diliyorum.

Şerif Yenen / TUREB Turist Rehberleri Birliği Başkanı: ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu dostlar öğrenim, keşif, tatil gibi nedenlerle gerçekleştirdikleri gezilerle ilgili anılarını topladıkları bu kitapla okuyucuları hem kendi keyifli yolculuklarına konuk ediyor, hem de onlarda yeni yolculuklara çıkma hevesi yaratıyorlar. ODTÜ’lü Endüstri Mühendislerinin anılarını tüm  gezi severlere öneririm. Keyifli okumalar.
 
Bilgi için: Ömürden Sezgin, omurden@gmail.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/odtulu-endustri-muhendislerinin-yeni-kitabi-seyahatnamem_77944.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!