Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

OECD'den Hava Kirliliği Uyarısı

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından hazırlanan, "Çevresel Performans İnceleme Raporu: Türkiye" raporunda, "Bazı kent ve sanayi bölgelerinde kükürtdioksit ve azotoksit parçacıklardan kaynaklanan yerel hava kirliliğinin ulusal hava kalitesi standartlarını aştığı" ifade edildi.

Referans GazetesiEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından hazırlanan, "Çevresel Performans İnceleme Raporu: Türkiye" raporunda, "Bazı kent ve sanayi bölgelerinde kükürtdioksit ve azotoksit parçacıklardan kaynaklanan yerel hava kirliliğinin ulusal hava kalitesi standartlarını aştığı" ifade edildi. Evsel ısınma için yüksek oranda kükürt içeren kömür kullanımının yasaklandığına ve bunun yerine kentlerde üst düzeyde doğalgaz kullanımının yaygınlaştırıldığına dikkat çekilen raporda, şunlar söylendi:

"Bazı kent ve sanayi bölgelerinde kükürtdioksit ve azotoksit parçacıklarından kaynaklanan yerel hava kirliliği ulusal hava kalitesi standartlarını aşmaktadır. İnceleme döneminde, orta ölçekli katı yakıtlı tesislerin kükürtdioksit emisyon standartlarının güçlendirilmiş olmasına rağmen, yüksek kükürtlü petrol kullanan elektrik santrallerinin emisyon standartları hâlâ AB düzenlemeleri ile karşılaştırıldığında hafif kalmaktadır. 2000-2001 yıllarındaki dikkat çekici bir düşüşün ardından, karayolu yük ve yolcu trafiğinin ikisi de hızla artmış ve şehir merkezlerindeki de dahil olmak üzere önemli bir kirlilik kaynağını oluşturmuştur."

http://www.yapi.com.tr/haberler/oecdden-hava-kirliligi-uyarisi_65593.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!