Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ofer, Kuşadası'na Marka Otel Yapıyor

Emekli Sandığı'ndan aldığı Fransız Tatil Köyü'nün yerine otel, devremülk ve marinanın bulunduğu bir turizm kompleksi yapacak olan Ofer grubu, proje için yıkım çalışmalarını başlattı.

Milliyet Gazetesi/Songül HATISARU
Ofer, Kuşadası'na Marka Otel Yapıyor

srailli işadamı Sami Ofer'in sahibi olduğu Ofer grubunun yüzde 80, Global Yatırım Holding'in yüzde 20 ortaklığıyla Emekli Sandığı'ndan satın alınan Kuşadası'ndaki eski Fransız Tatil Köyü'nde yıkım çalışmaları başladı.

Sami Ofer'in Fransız Tatil Köyü için 300 milyon dolar tutarında bir yatırım planladığını söyleyen Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Liman İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Gregor M. Kiez, "Bu tatil köyü Kuşadası'ndaki tek marka otel olacak. İçerisinde bir otel devremülk ve marina bulunacak" dedi. 10 yıldır kapalı olan Fransız Tatil Köyü'nü Ofer - Global ortaklığı, 2005 yılında 30 milyon dolara satın almıştı.
Ofer'in çoğunluk hissedarı olduğu İstanbul Park Otel ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Gregor M. Kiez, buraya da rezidans ve otel yatırımı planladıklarını söyledi.

Sırada Kıbrıs var
Ege Ports Genel Müdürü Aziz Güngör ise imar durumu tartışmalara neden olan Kuşadası Limanı'ndaki Scala Nuova alışveriş merkezi ile ilgili ruhsat sorununun ağustos ayı itibariyle çözüldüğünü söyledi. Çarşının inşaatına Kıyı Yönetmeliği'ne göre ruhsat verildiğini söyleyen Aziz, "Ancak kıyı yönetmeliği iptal olunca kıyı kanunu da çıkmadığı için ruhsatımız o arada iptal oldu. Yeni kanuna göre başvurmamız doğal olarak belli biz zaman aldı. Kıyı kanunu çıkınca kanuna uygun olarak imar durumu, yapı kullanma iznini aldık. Tüm mağazalar da işyeri açma ruhsatlarını aldılar" dedi.

Bu arada Ofer gurubunun yine Global Holding ile Kıbrıs Girne'de sahil şeridine yapılacak olan casino ve otel yatırımı için 170 milyon dolarlık bir bütçeleme yapıldığı, bu yatırımın önümüzdeki günlerde temelinin atılacağı bildirildi.

'İzmir Limanı'nı alırsak sübvansiyon kalkacak'
İzmir Limanı'na gelen gemilerden yolcu başına alınan 3 dolarlık ayak bastı parasının İzmir Ticaret Odası tarafından finanse edildiğini söyleyen Gregor M. Kiez şöyle konuştu: "Yolculara eziyet çektiriyorlar. Çünkü oraya gelen yolcular 1 saatlik yolculukla arabalara atlayıp yine Efes Antik'e, Meryem Ana'ya gidiyor. Haksız rekabet var. Buna rağmen limanımıza gelen yolcu sayısında azalma değil artış var. Bu yıl 650 bin yolcu için bağlantılarımız yapıldı."

İzmir Limanı'na Singapurlu Hutchison grubuyla teklif verdiklerini söyleyen Kiez, "İzmir'i alırsak sübvansiyon vermeyeceğiz" dedi. Kiez, Bodrum limanına da ortak olabileceklerini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ofer-kusadasina-marka-otel-yapiyor_53511.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!