Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ofton İnşaat, Karadağ'a Yatırım Yapacak

Türkiye'de’de turizm alanında yatırımlarını hızlandıran Ofton İnşaat, Karadağ Budva’da içinde otelin de olduğu karma bir proje yapmaya hazırlanıyor. "Karadağ’da Türk misyoner gibi çalışacağız" diyen Ofton İnşaat Eşbaşkanı İsmail Altun, araziyi ABD’li ve Rus yatırımcıdan kaptıklarını söyledi.

yapı.com.tr
Ofton İnşaat, Karadağ'a Yatırım Yapacak

Türkiye’de, DoubleTree by Hilton Piyalepaşa, İbis Style Otel ve The Elysium Otel M Gallery ile hizmet veren Ofton İnşaat, Karadağ Budva’da içinde otelin bulunduğu karma bir proje yapmaya hazırlanıyor.  Hürriyet Gazetesi'nden Burak Coşan'ın haberine göre, ‘Karadağ’ın en güzel arazisi’ diye tanımladığı yere aşık olduğunu ifade eden Ofton İnşaat Eşbaşkanı İsmail Altun, “Sadece İstanbul gibi değil, sürekli yaşamın olduğu bir yer. Müteahhitlerin yeri beğenmesi önemli. Ben o araziye aşık oldum. Budva eski şehire 200-300 metre uzaklıkta. Marinanın hemen önünde. Kısacası Budva’nın tam göbeğinde bir proje olacak” dedi. 1.5 dönümlük bir arazi olduğunu ifade eden Altun, “Şu anda 4 bin metrekarelik bir disko var orada. Onu yıkacağız. Ancak disko orada devam edecek. Rezidans ağırlıklı olacak. İçinde ofis katları ve mağazalar olacak. 35 milyon Euro’luk bir yatırım planlıyoruz” dedi.

Araziye ABD’li ve Rus yatırımcıların da talip olduğuna değinen Altun, “6-7 aylık pazarlık sonucunda araziyi biz aldık. Bölgedeki ilk Türk yatırımcı biz olacağız. Orada Türk misyonerler gibi çalışacağız. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.Bu zamana kadar Türkiye’deki turizm yatırımlarına 300 milyon dolara yatırdıklarının altını çizen Ofton İnşaat Eşbaşkanı Yusuf Şimşek de, “Taksim’de eskiden Rixos’a kiraladığımız bir yer vardı. Onu geri aldık. Franchise olarak The Elysium Otel M Gallery adı ile işletiyoruz. 200 odası var. Odaların 130 tanesi 80-130 metrekare arasında. Yine oraya yakın Türkiye’ye ilk defa giren İbis Style otelimiz var. 60 odalı bir proje ve işletmeye yeni başladık. DoubleTree by Hilton Piyalepaşa otelimizde de 200 oda bulunuyor” ifadelerini kullandı. Turizm alanındaki gelecek planlarından da bahseden Şimşek, “Merter’de inşaatına yeni başladığımız 250 odalı otelimizin temelleri atıldı. Bir kısmı rezidans yapılabilir. Onun dışında Beşiktaş’ta görüşmelerini sürdürdüğümüz bir otel yatırımımız daha olacak. Bodrum’da ise Tilkicik koyunda üst segment bir otel planımız var. 30 bungalow, 34 tane de villa olacak. 2017 Mayıs ayında açmayı planlıyoruz. 10 milyon Euro inşaat bedeli var. Turizm sezonu sonunda inşaata başlayacağız. Otellerimizde 450 odaya ulaştık. 800’e yakın yatak kapasitemiz var” ifadelerini kullandı

Döviz kurlarındaki oynaklığın kendilerini de etkilediğini kaydeden İsmail Altun, “Yüzde 90 doluluk oranı ile giderken bir anda yüzde 60’a düştü. Bu çok büyük bir oran. Türkiye’ye turist gelen ülkelerde de bazı ekonomik krizler yaşanıyor. Türk turizmcilerinin elinden birşey gelmiyor. Bu da etkiliyor. Ancak Türkiye’de yaşanan siyasi durumunda etkisi var. Özellikle dolar açısından değerlendirirsek benim tahminin doların 2.5 lira olacağı yönündeydi. Bugün gelinen 2.9 lira seviyelerini kimse tahmin etmiyordu. Şu anda yaşanan durum Türkiye’nin genel halinin ürünü. Bir an önce hükümet kurulup milli birlik sağlanmalı. Hükümetsiz kalmak kimsenin hesaplayabileceği birşey değildi. O psikoloji bizi bu hale getirdi” diye konuştu.


"İşlerimizi çeşitlendirdik"

İstanbul merkezli olarak şehir otelciliğinde büyümeyi planladıklarını söyleyen Yusuf Şimşek, “Bu yüzden turizmdeki kötü durumdan daha az etkileneceğimiz düşünüyorum. İnşaat daha rahat bir sektör. Ancak istihdam yaratma isteği bizi turizme itti. İşlerimizi çeşitlendirmek adına bu işe girdik. Geldiğimiz nokta itibariyle iyi durumdayız. İstihdam yaratmak bizi mutlu ediyor. Ayrıca turizm zevkli bir sektör” ifadelerini kullandı.  

http://www.yapi.com.tr/haberler/ofton-insaat-karadaga-yatirim-yapacak_133725.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!