Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Okkalar İnşaat’tan Dört Yeni Proje

Okkalar İnşaat, bu yıl 4 yeni projeyi hayata geçirecek. Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka; Arma Menta, Arma Modern, Arma Cadde ve Arma Kent projelerini toplamda 200 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştireceklerini açıkladı.

yapi.com.tr
Okkalar İnşaat’tan Dört Yeni Proje Arma Menta Projesi

Okkalar İnşaat, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Okka ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Yeni projelerini “Arma” serisi adı altında toplayan Okkalar, üçü İstanbul’da biri Konya’da olmak üzere “Yatırımın Arması” olacak dört yeni proje inşa edecek.

“2017 yılına hedef büyüterek girdik”

Okkalar İnşaat ve yeni projeleri hakkında bilgi veren Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Okka, “Okkalar İnşaat olarak 1976 yılından bu yana yüksek yaşam standartları ve doğa ile uyumlu projeleri hayata geçiriyoruz. İnşaat sektöründe 40 yıllık deneyimi bulunan şirketimiz bugüne kadar 1 milyon metrekarenin üzerinde konut projesi, iş merkezi ve ticari bina inşa etti. Şirketimiz zamanın beklentilerine cevap vermeyi, başkalarına ilham kaynağı olmayı ve yaptığı işlerde kalite çıtasını daima yüksekte tutmayı en önemli prensip olarak benimsedi. Bu nedenle 2017 yılına da hedef büyüterek girdik. İstanbul’da Arma Menta, Arma Modern ve Arma Cadde, Konya’da ise Arma Kent olmak üzere dört yeni projeyi inşa etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

OkkalarOkkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka

190 milyon liralık yatırım

Projeler hakkında detaylı bilgiler veren Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka ise şunları söyledi: “İnşaat sektöründe 40 yıllık deneyimi bulanan şirketimiz yeni projelerini ‘Arma’ serisi altında topluyor. Üçü İstanbul’da biri Konya’da olmak üzere ‘Yatırımın Arması’ olacak dört yeni projeyi 190 milyon liralık yatırımla hayata geçiriyoruz. İstanbul’da inşa edeceğimiz Arma Menta, Arma Modern ve Arma Cadde projelerimizi Mart ayıyla beraber satışa sunduk ve projelerimiz şimdiden büyük ilgi gördü. Yılsonuna kadar da projelerin tamamının satışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Konut sektörü ile ilgili de açıklamalarda bulundu Mahmut Okka; “Ev alacaklar için peşinatın yüzde 20’den yüzde 5’e çekilmesi ve Türkiye’de ilk kez 240 ay vadeli konut satışı yapılması sektörümüze canlılık kazandırdı. 2017 yılının ilk çeyreğinde, bu rahatlamanın etkilerini görüyoruz ve yeni yatırımlarımızı süratle sürdürüyoruz” diye konuştu. Mahmut Okka, Okkalar İnşaat olarak 2017 yılında yüzde 20’lik bir istihdam artışı sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Projeler hakkında

Kartal’da 5 bin metrekarelik bir alana inşa edilen Arma Menta, Aydos Ormanı’nın yanı başında yer alıyor. Doğal yaşam konseptinin öne çıkarıldığı proje kapsamında; 22 bin metrekarelik inşaat içerisinde, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 158 konut ve 9 ticari alan inşa edilecek. Maltepe’de yer alan Arma Modern projesi de toplamda 4 bin 155 metrekarelik inşaat alanına sahip. Kapalı ve açık otoparkı olan, 8 kat ve tek bloktan oluşan proje; 95 metrekarelik 2+1 ve 105 metrekare 3+1 olmak üzere toplamda 32 adet daireden oluşuyor. Kadıköy’ün Göztepe Mahallesi’nde yer alan Arma Cadde projesi de, toplamda 2 bin 795 metrekare inşaat alanını barındırıyor. Kapalı ve açık otoparkı olan 12 katlı, tek bloklu proje; 2+1 konseptli 24 daireden oluşuyor. Konya’nın Selçuklu İlçesi’nde yer alan Arma Kent projesi de toplamda 53 bin 450 metrekare inşaat alanına sahip. 3 blok 230 daireden oluşan proje, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden oluşuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/okkalar-insaattan-dort-yeni-proje_156803.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!