Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Oksijen Depolarımız, Tehlikede ! Yaylâlar, Beton Yığını Oluyor

Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Asaf Zeki Kitapçı, yayla turizmini tehdit eder hale gelen betonlaşma ve çirkin yapılaşmaya karşı bir an ö

Türkiyeb>Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Asaf Zeki Kitapçı, yayla turizmini tehdit eder hale gelen betonlaşma ve çirkin yapılaşmaya karşı bir an önce etkili önlemlerin alınması gerektiğini söyledi. Kitapçı, yaptığı açıklamada, yayla turizminin gelişmesiyle birlikte yaylaların betonlaşma ve çirkin yapılaşma tehdidi altına girdiğini belirtti. Yaylalarda gelişigüzel yapılan evlere dikkati çeken Kitapçı, “Karadeniz yaylalarındaki plansız yapılaşma sonucu, bölgenin doğal güzellikleri her geçen gün yok oluyor” dedi.

Tehlike büyük

Turizminin geliştirilebilmesi için yaylalarda altyapı çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini belirten Kitapçı, Giresun’un “Turizm Merkezi” ilan edilen Bektaş ve Kümbet yaylalarının beton tehdidi altında olduğunu, bu gidişle yakın gelecekte bu yaylaların doğal mekanlar olmaktan çıkacağını söyledi.

Tedbir alınmalı

Kitapçı, yayla turizmini tehdit eder hale gelen betonlaşma ve çirkin yapılaşmaya karşı bir an önce etkili önlemlerin alınması gerektiğini kaydederek, “Uçsuz bucaksız yeşillikler üzerinde mantar gibi her geçen gün çoğalan şekilsiz, çok katlı binalar, yayla turizmini bitirme noktasına getiriyor. Karadeniz’de turizmin lokomotifi olan yayla turizminin geliştirilmesi için yaylalardaki yapılaşma mutlaka kontrol ve denetim altına alınmalıdır” diye konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/oksijen-depolarimiz-tehlikede--yaylalar-beton-yigini-oluyor_5277.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!