Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Oldu mu Şimdi Ayşe Hanım?

AKP milletvekilleri Recai Berber (Manisa), Abdülkerim Aydemir (Ağrı), Cumhur Ünal (Karabük), İsmail Bilen (Manisa), Vahit Kiler (Bitlis) ve Ayşe Akbaş (Balıkesir), kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgeleriyle turizm merkezlerinde, kıyıda ve sahil şeridinde kalan yerlerde, imar uygulamalarıyla ruhsatlandırma işlemlerinin belediyelerden alınarak

Hürriyet Gazetesi
Oldu mu Şimdi Ayşe Hanım?

AKP milletvekilleri Recai Berber (Manisa), Abdülkerim Aydemir (Ağrı), Cumhur Ünal (Karabük), İsmail Bilen (Manisa), Vahit Kiler (Bitlis) ve Ayşe Akbaş (Balıkesir), kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgeleriyle turizm merkezlerinde, kıyıda ve sahil şeridinde kalan yerlerde, imar uygulamalarıyla ruhsatlandırma işlemlerinin belediyelerden alınarak Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü’nce yapılmasına ilişkin yasa önerisi verdi.

Öneriyi Akbaş’ın da imzalamasına CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan tepki gösterdi, şunları söyledi:

"Oldu mu şimdi Ayşe Hanım? Sahili olmayan bölgelerin milletvekilleri ile iki denize kıyısı olan bir ilin milletvekili nasıl aynı yere imza atar? Bu kanun teklifi 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde sahil bölgelerinde seçimleri kaybeden AKP’nin intikam almaya yönelik bir kanun teklifidir. AKP bir taraftan yerel yönetimleri kaynak ve yetki bakımından güçlendirme anlayışında olduğunu iddia ederken, diğer taraftan muhalefet partilerinin yoğunlukta olduğu bölgelerde imar yetkisini almaktadır. Anayasa Mahkemesi’nin bu tür yetki alımları konusunda vize vermediği bilinmesine rağmen, bu kanun teklifinin gündeme getirilmesi sahil bölgelerinde yaşayan halkımızın, muhalefet partilerinden yana kullandığı iradesinin yok sayılması anlamına gelmektedir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/oldu-mu-simdi-ayse-hanim_70142.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!