Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

OMM - Odunpazarı Modern Müze Açıldı

Kengo Kuma and Associates’ın (KKAA) imzasını taşıyan ve etkileyici tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Modern Müze'nin kapıları ziyaretçilere açıldı.

yapi.com.tr
OMM - Odunpazarı Modern Müze Açıldı

Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Erol Tabanca’nın Kurucusu olduğu OMM - Odunpazarı Modern Müze 7 Eylül günü gerçekleşen özel bir davetle kapılarını açtı. OMM - Odunpazarı Modern Müze, farklı disiplinlere açık, kültürlerarası iletişim odaklı yenilikçi sergi programları ve etkinlikleri ile bu alanda yepyeni bir sayfa açmayı hedefliyor. OMM, sanatın merak uyandıran ve bir araya getiren gücü ile sadece Eskişehir’e değil, Türkiye’de müzecilik anlayışına farklı bakış açıları sunmaya, herkesin keyifle vakit geçirebileceği yeni bir nefes alanı ve sanatsal bir buluşma noktası oluyor.  

OMM; Kengo Kuma and Associates, ©NAARO

 OMM; Kengo Kuma and Associates ©Batuhan Keskiner

Haldun Dostoğlu küratörlüğünde gerçekleşen ilk sergisi “Vuslat” ile kapılarını açan Odunpazarı Modern Müze’nin dinamik ve çok yönlü yapısını yansıtan açılış etkinliğinde günümüzün yetenekli bambu ustası Tanabe Chikuunsai IV’ün müzeye özel ürettiği enstalasyon çalışması büyük ilgi toplarken, Marshmallow Laser Feast’in Türkiye’de ilk kez sunduğu çok algılı etkileyici sanal gerçeklik deneyimi davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. OMM Kurucusu Erol Tabanca ve OMM Yönetim Kurulu Başkanı İdil Tabanca OMM’un açılış heyecanını tüm davetliler ile paylaştı.

Kültür ve sanat dünyasının tanındık isimleri, iş dünyası insanları, sanatçılar, Türkiye ve yurt dışından basın mensupları, Japonya’dan ve Eskişehir’den üst düzey davetliler ve müzenin hayata geçmesinde katkısı olan herkes gün batımında Tasigo Otel’de bir araya geldi. Lin Pesto’nun özel performansının ardından gece OMM’da devam etti. OMM’u ilk kez ziyaret eden davetliler müze meydanındaki etkileyici mapping gösterisi ile karşılandı. OMM’un şaşırtıcı mimarisi ve sergileriyle ilk kez buluşmanın heyecanının yaşandığı davet Jonathan Bree performansı ile devam etti.

Haldun Dostoğlu küratörlüğünde açılış sergisi: “Vuslat”
Küratörlüğünü Haldun Dostoğlu’nun gerçekleştirdiği OMM’un açılış sergisinde Erol Tabanca Koleksiyonu’ndan özel bir seçki sunuluyor. 1950’lerden günümüze farklı disiplinlerden 60’ın üzerinde yerli ve yabancı sanatçının eserlerinden oluşan 100’e yakın eserin görülebileceği sergide yer alacak sanatçılar arasında Erol Akyavaş, Ferruh Başağa, Ramazan Bayrakoğlu, Hans Op De Beeck, Guido Casaretto, Taner Ceylan, Sinan Demirtaş, Tayfun Erdoğmuş, İnci Eviner, Ahmet Doğu İpek, Gülsün Karamustafa, Assa Kauppi, Azade Köker, Jauma Plensa, Tunca Subaşı, Canan Tolon.