Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Onarımı Bitmeyen Hasarlı Binalar Yıkılacak

Düzce Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Yusuf Ziya Sakzeki, 12 Kasım 1999 depremi sonrası onarım ve güçlendirmeleri tamamlanmayan orta hasarlı binaların, ''ağır hasarlı'' kabul edilerek yıkılacağını açıkladı. Sakzeki, bir süre önce temeli atılan Düzce Hükümet Konağı binasının inşaat sahasında yaptığı basın açıklamasında, çalışmalar hakkında bilgi

CNN Türk
Onarımı Bitmeyen Hasarlı Binalar Yıkılacak

Düzce Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Yusuf Ziya Sakzeki, 12 Kasım 1999 depremi sonrası onarım ve güçlendirmeleri tamamlanmayan orta hasarlı binaların, ''ağır hasarlı'' kabul edilerek yıkılacağını açıkladı. Sakzeki, bir süre önce temeli atılan Düzce Hükümet Konağı binasının inşaat sahasında yaptığı basın açıklamasında, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Düzce Hükümet Konağı inşaatı için bugüne kadar 6 milyon 720 bin YTL harcandığını ve halen İl Özel İdare bütçesinde 2 milyon 222 bin YTL, İl Defterdarlığı'nda ise 2 milyon 448 bin YTL kullanmamış ödenek olduğunu kaydeden Sakzeki, binanın tamamlanması için bu ödeneğin dışında 1 milyar 906 milyon YTL'ye daha ihtiyaç olduğunu bildirdi.
 
Sakzeki, "Bu ödenek geldiği takdirde, binanın inşaatı yıl sonundan önce tamamlanacaktır" dedi.
 
İnşaatın yüzde 68'lik kısmının tamamlandığını belirten Sakzeki, hükümet konağının 23.863 metrekare kapalı alana sahip olduğunu ve 10 bloktan oluştuğunu söyledi.
 
Depremden hasar gören binaların durumu
 
Düzce Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Yusuf Ziya Sakzeki, 12 Kasım 1999 depremi sonrası onarım ve güçlendirmeleri tamamlanmayan orta hasarlı binaların durumuna da değinerek, hasarlı binaların onarım projelerinin hazırlanması için son günün 30 Haziran 2008, onarım ve güçlendirmenin tamamlanması için de 31 Aralık 2008 olduğunu belirtti.
 
Bu süreler içinde onarım ve güçlendirmeleri tamamlanmayan binaların "ağır hasarlı" kabul edilerek yıkılacağını bildiren Sakzeki, "Mevzuat gereği onarım ve güçlendirmesi yapılmayan binalar, 7269 Sayılı Afet Kanunu'nun 13'üncü maddesi gereği yıkılacaktır. Yıkım masrafları da yüzde 20 fazlasıyla mal sahiplerinden karşılanacaktır. Vatandaşlar bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Bir an önce müracaatlarını yapsınlar" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/onarimi-bitmeyen-hasarli-binalar-yikilacak_62003.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!