Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Önce Marshall Visualizer Göstersin, Sonra Boya

AkzoNobel Marshall, tek bir boya damlası dahi kullanmaksızın evlerin duvarlarını renklendirerek sonucu gerçek zamanlı olarak görme olanağı sunan mobil teknoloji uygulaması 'Marshall Visualizer'i tanıttı. Uygulama, iTunesAppStore ve Android üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

yapi.com.tr
Önce Marshall Visualizer Göstersin, Sonra Boya

'Arttırılmış Gerçeklik / Augmented Realty' teknolojisiyle desteklenen 'Marshall Visualizer' ile Marshall kullanıcıları mekanlarını boyamadan önce görerek; binlerce renk arasından en beğendiği tonu seçebilecekler. Duvar yüzeyi ile mobilya ve eşyaları ayırt edebilen uygulama; duvarları sanal olarak boyarken, otomatik algıladığı diğer nesneleri orijinal renkleriyle ve formları ile  bırakıyor. Böylece kullanıcı, seçtiği rengin mobilya ve döşemeleriyle uyumunu da görebiliyor. Marshall Visualizer’ın ek maskeleme şeridi özelliği de kullanıcıların bant kullanarak duvarlarını çeşitli bölümlere ayırmasına, bunların her birini farklı renklere boyamasına ve tonların birlikte nasıl gittiğini ilk elden görüntülemesine imkân veriyor.

Kullanıcı seçtiği duvar rengiyle odasını izlerken, bir taraftan da başka renk seçeneklerini deneyebiliyor. Zevke göre renk kombinasyonları oluşturularak mobilyalara, döşemelere veya dekorasyona uyan renkler bulunabiliyor. Ekran görüntüleri ve renkler kaydedilerek, yakınlarla veya arkadaşlarla paylaşılabiliyor. Böylece daha cesur renkler istenildiği gibi denenebiliyor veya hayal edilen renk seçenekleri uygulanarak, tercihler güvenle yapılıyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcıya beğendiği rengi elde edebileceği  Marshall ürünleri hakkında detaylı bilgi sunarak, en yakın Marshall satış noktasını ve iletişim bilgilerini de gösteriyor.

"Visualizer temel bir dekorasyon aracı olacak"

Her zaman renkleri kullanarak insanların yaşamını geliştirme vizyonuna sahip olduklarını belirten Marshall Genel Müdürü Petros Katsampouris şunları söyledi:

“İnsanların hayatına renk katma misyonumuz ile sürekli olarak yenilikler gerçekleştiriyor ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarımıza ilham vermek için yeni, çığır açan teknolojileri kullanmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. İster tasarımcı olun, ister boyacı, isterse milyonlarca tüketicimizden biri; Marshall Visualizer uygulaması, sizin için temel bir dekorasyon aracı haline gelecek”.

"Marshall Visualizer cesur renklerin seçimini teşvik ediyor"

Marshall Pazarlama İletişimi Müdürü Betül Değirmenci ise, rengin dönüştürücü gücüne inanan bir marka olduklarının altını çizerek; Marshall Visualizer uygulaması ile tüketicilere güvenle renk denemeleri yapmalarını cesaretlendirecek benzersiz bir renk aracı sunmanın heyecanı içinde olduklarını kaydetti. "Küresel renk araştırmamızda konuştuğumuz 5.000’den fazla tüketici, tasarımcı ve boyacı ustasından biliyoruz ki, kendimizi renklerle ifade etmek gerçek bir güven gerektiriyor ve çoğumuz renk seçimlerinde yanlış tercih yapmaktan korkuyoruz" diyen Değirmenci; sözlerine şöyle devam etti:

"Marshall Visualizer uygulaması, tamamıyla bu endişeyi gidermek için geliştirilmiş bir teknoloji olup, i-Pad, i-Phone ve android tüm cihaz ve tabletlere ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Artık tüm yapacağımız, hayallerimizdeki tüm renkleri, tek bir dokunuşla duvarlarımıza uygulayarak gözlerimizin  önüne sermek".

PetrosPetros Katsampouris ve Betül DeğirmenciMarshall Visualizer

Marshall Visualizer, Tessella ve StringLabs işbirliğinde geliştirildi. Küresel bir proje olan ve 29 ülkede kullanıma sunulan Marshall Visualizer; henüz duyurusu yapılmadan Türkiye'de 5000'den fazla kullanıcı tarafından indirilmişti. Uygulama, iPhone veya iPad için iTunesAppStore ve Android için [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.akzonobel.letscolourMarshallTR] üzerinden temin edilebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/once-marshall-visualizer-gostersin-sonra-boya_121412.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!