Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Öncelik Güvenlik

İZMİRGAZ A.Ş için güvenlik diğer bütün konulardan önde geliyor. Gaz güvenliği şu tedbirlerle sağlanıyor: Acil gaz kesme vana, regülatör ve filtre gibi tüm ekipmanlar yedekli. Herhangi bir arıza durumunda ilgili noktanın izole edilerek çevreye daha az gaz akışını sağlayan vana ve branşmanlar var. Bina bağlantı borularında arıza durumunda otomatik

Milliyet Gazetesi
Öncelik Güvenlik

İZMİRGAZ A.Ş için güvenlik diğer bütün konulardan önde geliyor. Gaz güvenliği şu tedbirlerle sağlanıyor: Acil gaz kesme vana, regülatör ve filtre gibi tüm ekipmanlar yedekli. Herhangi bir arıza durumunda ilgili noktanın izole edilerek çevreye daha az gaz akışını sağlayan vana ve branşmanlar var. Bina bağlantı borularında arıza durumunda otomatik gaz kesme vanası devreye giriyor.

Yüksek düzeyde emniyet

Bina girişlerinde bulunan servis regülatörlerinde arıza veya bina ana kolon tesisatında oluşabilecek istenmeyen bir durum karşısında  otomatik gaz kesme vanası bulunuyor. Altyapıda kullanılan tüm malzeme ve ekipmanlarda yüksek düzeyde emniyet faktörü kullanılıyor.

Deprem ve benzeri durumlarda binaya gaz girişini kesen deprem vanası montajı zorunlu tutuluyor. Bina kolon tesisatında oluşabilecek gaz kaçaklarına karşı merdiven boşluğu havalandırma menfezi, daire girişlerinde kapatma vanası, mutfaklarda havalandırma menfezi, daire içi tesisatın geçtiği ve kullanılmayan alanlarda menfez, kılıf gibi önlemler alınıyor.  Standart ve CE belgesi olmayan gaz alarm cihazları kabul edilmiyor. Ayrıca bacalı cihazın bulunduğu mahalde CE belgeli CO( karbon monoksit)  detektörü kullanılması zorunlu tutuluyor. İZMİRGAZ mühendislerince yapılan  kontrollerde tam uygunluk görülmediği durumlarda gaz açma işlemi söz konusu eksiklik giderilinceye kadar yapılmıyor.

Koku varsa bunları yapın

Doğalgaz kokusuz bir gaz. Ancak kaçağın kolayca anlaşılabilmesi için çürük sarımsağa benzer bir koku ile kokulandırılılyor. Yetkililer evinizde doğalgaz kokusu hissederseniz şunları yapmanızı tavsiye ediyor: Evinizin dışında bir yerden zaman geçirmeden Doğalgaz Acil Müdahale 187 Hattı’nı arayın. Doğalgaz kaçağına kendiniz müdahale etmeyin. Ekiplerin gelmesini bekleyin. Kapınızı ve pencerelerinizi açıp, ortamı havalandırın.Sayaç giriş vananızı kapatın. Elektrikli cihazlarınızı çalıştırmayın. Ev ve cep telefonlarınızı kullanmayın.Evdeki insanları tahliye edin.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oncelik-guvenlik_72830.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!