Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Onduline Avrasya'dan Sanata Destek

Türkiye’nin önde gelen çatı kaplama sistemleri üreticisi Onduline Avrasya, sanata verdiği desteği sürdürüyor. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın geleneksel hale gelen yılbaşı konseri Onuduline Avrasya’nın katkılarıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Onduline Avrasya'dan Sanata Destek

Onduline Avrasya, sanata verdiği desteği sürdürüyor. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın geleneksel hale gelen yılbaşı konseri Onuduline Avrasya’nın katkılarıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Avusturyalı solistler İstanbul Senfoni Orkestrası ve Şef Alexander Rahbari’nin yönetiminde seçkin operetlerden oluşan bir repertuar seslendirdiler. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdikleri konserde, aralarında F. Lehar, J. Strauss, ve E. Kalman’ın eserlerinden oluşan toplam 13 eser seslendirildi.

Konser sonrası davetlilerin ve tüm orkestranın katıldığı bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonda IDSO Yönetim Kurulu üyesi Gülten Çapan, Onduline Avrasya'nın 3 yıldan bu yana IDSO'ya vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek Onduline Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan'a teşekkür plaketi sundu. Burhan Karahan ise yaptığı konuşmada Onduline Avrasya olarak krize rağmen kültür faaliyetlerine verecekleri desteğin devam edeceğini ve önümüzdeki yıl IDSO’ya verecekleri desteği artıracaklarını ve bu çerçevedeki faaliyetleri desteklemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Şef Alexander Rahbari ve solistlerin de ödüllendirildiği gecede Rahbari, IDSO ile konser vermekten büyük mutluluk duyduğunu ve IDSO’nun her yıl kendisini geliştirdiğini gözlemlediğini, geceki performanslarının 11 yıldır  süren çalışmalarının ve IDSO'nun özel gayretlerinin bir sonucu olduğunu ve bu performansla devam ettikleri sürece daha uzun yıllar İDSO'’yu yönetmekten keyif duyacağını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/onduline-avrasyadan-sanata-destek_65643.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!