Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Onduline Avrasya'nın Enerji Üreten Çatıları Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı'ndaydı

Küresel ısınma nedeniyle çevreye gösterilen duyarlılık, enerji üretimi modellerinde de etkili olmaya başlıyor. Onduline Avrasya, 06-10 Mayıs 2009 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı'nda bulunan standında güneş enerjisi ile çalışan fotovoltaik çatı panellerini sektörle ilk kez buluşturdu.

yapi.com.tr
Onduline Avrasya'nın Enerji Üreten Çatıları Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı'ndaydı

üresel ısınma nedeniyle çevreye gösterilen duyarlılık, enerji üretimi modellerinde de etkili olmaya başlıyor. Onduline Avrasya, 06-10 Mayıs 2009 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı'nda bulunan standında güneş enerjisi ile çalışan fotovoltaik çatı panellerini  sektörle ilk kez buluşturdu. Onduline Avrasya standında, fotovoltaik çatı panelleri konusunda işbirliği yaptığı Form Sirketler Grubu-Fore Enerji ile Sistem Onduline, Isoline, Arduvaz, Onduvilla gibi çatı sistemlerine fotovoltaik panellerin entegrasyonu da tanıtıldı.

Kendi enerjinizi kendiniz üretin

Onduline Avrasya’nın tanıtımını gerçekleştirdiği güneş enerjisiyle çalışan fotovoltaik çatı panelleri sisteminde, evinizin ihtiyacı olan enerjiyi güneşten sağlayarak kendiniz üretebiliyorsunuz. Güneş enerjisi ile çalışan fotovoltaik çatı panellerinin çalışması sırasında ışığı elektrik enerjisine dönüştüren paneller için kuvvetli güneş ışığı gerekmiyor. Kapalı veya bulutlu hava ile dolunay ışığı da elektrik üretimi için yeterli oluyor. Böylece günlük yaşamınızda kullandığınız enerji gideri maliyetleri düşerken, üretim fazlasıyla para kazanabiliyorsunuz. Dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaya başlanan sistemde, üretilen elektriğin fazlası devlete satılabiliyor. Bu uygulamanın önümüzdeki günlerde ülkemizde de yürürlüğe girmesi bekleniyor. 

Çatılarda güvenli uygulamalar

Standında nihai kullanıcılar için güvenli uygulama çalışmalarını da yer veren Onduline Avrasya, su ısıtıcılarının çatı sistemlerine en doğru şekilde adaptasyonunu sergiledi. Onduline Avrasya yetkilileri, bu alanda öncelikli amaçlarının uzun yıllardır bilinen ve yaygın bir şekilde kullanılan bu elemanların çatıya nasıl en doğru şekilde entegre edileceğinin gösterilmesi ve uygulamada yapılan hatalardan dolayı oluşabilecek hasarların engellenmesini sağlamak olduğunu belirtiyorlar.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ön plana çıkan diğer çatı sistemleri ise Sistem Ondugreen yeşil çatı sistemi, Sistem Onduvilla bitüm esaslı kiremitler ve 'Isoline ile Arduvaz' gibi yenilikçi çatı sistemlerinin de tanıtımını gerçekleştirdi. 

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/onduline-avrasyanin-enerji-ureten-catilari-uluslararasi-yapi-istanbul-fuarindaydi_69167.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!