Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Onduline Avrasya'nın Enerji Üreten Çatıları Yapı 2009 İstanbul Fuar'ında Görücüye Çıkıyor

Onduline Avrasya, Uluslararası Yapı 2009 Fuarı'nda bulunan standında güneş enerjisi ile çalışan fotovoltaik çatı panellerini Türk müşterileri ile ilk kez buluşturuyor. Onduline Avrasya, fuar alanındaki standında Fotovoltaik çatı panelleri konusunda işbirliği yaptığı Form Sirketler Grubu-Fore Enerji ile Sistem Onduline, Isoline, Arduvaz, Onduvilla

yapi.com.tr
Onduline Avrasya'nın Enerji Üreten Çatıları Yapı 2009 İstanbul Fuar'ında Görücüye Çıkıyor

üm dünyada küresel ısınmanın önüne geçilmesi amacıyla alternatif enerji kaynakları arayışı, son zamanlarda daha fazla hız kazandı. Bu arayışta temiz ve yenilenebilir enerji kaynakları ağırlık kazanırken, güneşten enerji üretimi gün geçtikçe popüler hale gelmeye başlıyor.

Onduline Avrasya, Uluslararası Yapı 2009 Fuarı'nda bulunan standında güneş enerjisi ile çalışan fotovoltaik çatı panellerini Türk müşterileri ile ilk kez buluşturuyor. Onduline Avrasya, fuar alanındaki standında Fotovoltaik çatı panelleri konusunda işbirliği yaptığı Form Sirketler Grubu-Fore Enerji ile Sistem Onduline, Isoline, Arduvaz, Onduvilla gibi çatı sistemlerine fotovoltaik panellerin entegrasyonu tanıtıyor.

Kendi enerjinizi kendiniz üretin

Onduline Avrasya’nın tanıtımını gerçekleştirdiği güneş enerjisi ile çalışan fotovoltaik çatı panelleri sisteminde, evinizin ihtiyacı olan enerjiyi güneşten sağlayarak kendiniz üretebiliyorsunuz. Güneş enerjisi ile çalışan fotovoltaik çatı panellerinin çalışması sırasında ışığı elektrik enerjisine dönüştüren paneller için kuvvetli güneş ışığı gerekmiyor. Kapalı veya bulutlu hava ile dolunay ışığı da elektrik üretimi için yeterli oluyor. Böylece günlük yaşamınızda kullandığınız enerji gideri maliyetleri düşerken, üretim fazlasıyla para kazanabiliyorsunuz. Dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaya başlanan sistemde, üretilen elektriğin fazlası devlete satılabiliyor. Bu uygulamanın önümüzdeki günlerde ülkemizde de yürürlüğe girmesi bekleniyor. 

Çatılarda güvenli uygulamalar

Standında nihai kullanıcılar için güvenli uygulama çalışmalarını da sergileyen Onduline Avrasya, su ısıtıcılarının çatı sistemlerine doğru şekilde adaptasyonunu önerilerini de fuar ziyaretçileriyle paylaşıyor. Onduline Avrasya yetkilileri, bu alanda öncelikli amaçlarının uzun yıllardır bilinen ve yaygın bir şekilde kullanılan bu elemanların çatıya nasıl en doğru şekilde entegre edileceğinin gösterilmesi ve uygulamada yapılan hatalardan dolayı oluşabilecek hasarların engellenmesini sağlamak olduğunu belirtiyorlar.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/onduline-avrasyanin-enerji-ureten-catilari-yapi-2009-istanbul-fuarinda-gorucuye-cikiyor_68817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!