Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Opera Binası için Yarışan Eserlerle Sergi Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mavişehir'de kuracağı dev opera binası için yarışan 177 mimari proje, bugünden itibaren Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) sergilenecek. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, 26 Eylül'de gerçekleştirilecek törenle verilecek. Yarışmada ilk 12'ye giren eserin maketleri ile geriye kalan 165 projenin

Yeni Asır Gazetesi
Opera Binası için Yarışan Eserlerle Sergi Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mavişehir'de kuracağı dev opera binası için yarışan 177 mimari proje, bugünden itibaren Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) sergilenecek. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, 26 Eylül'de gerçekleştirilecek törenle verilecek. Yarışmada ilk 12'ye giren eserin maketleri ile geriye kalan 165 projenin İzmirlilere sunulacağı sergi, 17 Ekim 2010 tarihine kadar pazar günleri hariç, 10.00 ile 18.00 saatleri arasında gezilebilecek.

AASSM gibi yeni opera binasının projesini yarışma ile belirleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, "Ulusal Mimari Proje Yarışması için 26 Eylül Pazar günü saat 14.00'de gerçekleştirilecek törende ödül dağıtımını yapacak. Törende ayrıca eser sahipleri projeleriyle ilgili sorulara da yanıt verecek.

İzmir Opera Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması'nda Yüksek Mimar Mehmet Kütükçüoğlu başkanlığındaki Yüksek Mimar Ertuğ Uçar, Mimar Mert Üçer ve Mimar Onur Akın'dan oluşan ekibin projesi birincilik ödülünü kazanmıştı. İkincilik ödülüne Mimar Hakkı Can Özkan ve Mimar Dilek Topuz Derman'ın projesi, üçüncülük ödülüne ise Mimar Erhan Vural ve Mimar Ozan Soya'nın projesi seçilmişti. Yarışmada birinciye 50 bin TL, ikinciye 40 bin TL, üçüncüye 30 bin TL ve mansiyon alan 9 projeye de 20'şer bin TL ödül verilecek.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/opera-binasi-icin-yarisan-eserlerle-sergi-aciliyor_82651.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!