Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ordu-Giresun Havaalanı için Zemin Etüdü

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde bir ay önce temeli atılan ve Türkiye'nin ilk denize kurulacak havaalanı olacak Ordu-Giresun Havaalanı ile ilgili zemin etüdü çalışmaları yapılıyor.

yapi.com.tr / AA
Ordu-Giresun Havaalanı için Zemin Etüdü

Foto: Eyüp Elevulu (AA)

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde bir ay önce temeli atılan ve Türkiye'nin ilk denize kurulacak havaalanı olacak Ordu-Giresun Havaalanı ile ilgili zemin etüdü çalışmaları yapılıyor.

İnşaat saha sorumlusu Ali Turgay, Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk, dünyanın ise ikinci denize dolguyla inşa edilecek havaalanı olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Bu kapsamda sondaj çalışması yaptıklarını belirten Turgay, denize yapılacak bir yapının gereğinden fazla dikkat ve özen istediğini vurgulayarak, öncelikle su altındaki kara tabakasının sağlam olup olmadığını denetlediklerini belirtti. Zeminin elveriş açısından nasıl olduğunu kontrol ederek, o yönde çalışmaları devam ettireceklerini anlatan Turgay, ''Yaklaşık 1 ya da 1,5 aylık bir süre zarfında bu çalışma son bulacaktır. Zemin etüt çalışmasında 15 kişi çalışıyor. Önemli bir proje olduğu için çok dikkatli çalışıyoruz'' dedi.


    
Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ise havaalanının, Ordu ve Giresun halkının ulaşımının yanı sıra istihdam açısından da bölgeye büyük katkı sağlayacağını söyledi. Şen, ''Gülyalı'da inşa edilecek Ordu?Giresun Havaalanı'nın sondaj çalışmaları başladı. Sondaj işlemi ile birlikte görünürde bir çalışmanın başlamış olması halkımız tarafından heyecan ile karşılandı. Çünkü burada faaliyete geçecek olan havaalanı Ordu, Giresun il ve ilçelerinde yaşayan vatandaşların hem ulaşım anlamında hem de iş istihdamı açısından yararlanacağı bir fırsat olacaktır'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ordu-giresun-havaalani-icin-zemin-etudu_88894.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!