Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Çorlu Deresi Siyah Akıyor

Organize Sanayi Bölgesi'nden Yalanlama

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, bölgede kurulu fabrikaların Ergene Nehri ve Çorlu Deresi'ndeki kirlilikten sorumlu olduğu yönündeki haberleri yalanladı. Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bölgemiz faal durumdaki 193 fabrikasıyla Türkiye’nin en kontrollü, çevreye ve doğaya karşı duyarlı, bu konuda radikal

CNN Türk
Organize Sanayi Bölgesi'nden Yalanlama

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, bölgede kurulu fabrikaların Ergene Nehri ve Çorlu Deresi'ndeki kirlilikten sorumlu olduğu yönündeki haberleri yalanladı. Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bölgemiz faal durumdaki 193 fabrikasıyla Türkiye’nin en kontrollü, çevreye ve doğaya karşı duyarlı, bu konuda radikal çözümler üreten, tavizsiz davranan bir sanayi bölgesidir" denildi.
 
Açıklamada, 1994 yılından beri faaliyette olan Merkezi Atıksu Artıma Tesisi'nin Türkiye’nin ilk ve en büyük kapasiteli (40.000 m³/gün) endüstriyel atık su arıtma tesislerinden biri olduğu belirtildi.
 
Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, firmaların kendilerine ait arıtma tesisleri bulunduğunu ve denetimlerin Tekirdağ İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nce yapıldığını belirterek, "Bölgemizin bu konudaki hassasiyeti nedeniyle mevcut arıtma tesisine ek olarak 40.000 m³/gün kapasiteli ikinci Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi 30 Haziran 2008 tarihinden itibaren devreye alınmıştır" açıklamasını yaptı.
 
Müdürlük, Çorlu Deresi ve Ergene Nehri çevresinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi dışında kontrolsüz çok sayıda sanayi tesisinin mevcut olduğunu, bunun resmi kayıtlarda da yer aldığını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/organize-sanayi-bolgesinden-yalanlama_62814.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!