Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Orman İdaresinin 8 Katlı Trilyonluk Binası Çürüyor

Kütahya’da yapımına 1993 yılında başlanan ve kaba inşaatı 6 yıl önce bitirilen Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait bina, ödenek yetersizliğinden dolayı çü

Zamanb>Kütahya’da yapımına 1993 yılında başlanan ve kaba inşaatı 6 yıl önce bitirilen Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait bina, ödenek yetersizliğinden dolayı çürümeye terk edildi.

Alipaşa Mahallesi Afyon Caddesi üzerindeki 8 katlı trilyonluk binanın yıllardır bir türlü faaliyete geçirilememesi tepki topluyor. Ödenek yetersizliği sebebiyle bitirilemeyen binanın yurt yapılması şartıyla bir önceki hükümet döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmesi gündeme gelmiş, ancak iki bakanlık arasındaki anlaşmazlıklar çözülemeyince binaya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı talip olmuştu. Buna rağmen küçük pürüzler yüzünden binanın satışı gerçekleşmedi. Kütahya Orman Bölge Müdürü Hürdoğan Çelik, yaptığı açıklamada, söz konusu binanın devri konusunda 2001 yılında Milli Eğitim ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarıyla yapılan temasların sonuçsuz kaldığını hatırlatarak, “İki kurum ile yapılan görüşmeler sonunda bina iki defa ihale yoluyla satışa çıkarıldı. 2000 ve 2002 yıllarındaki ihalelerde iştirakçi olmadığı için satışı mümkün olmadı. Orman Bakanlığı’ndan ödenek gelmediği için de bina tamamlanamıyor.” dedi. Sekiz katlı bina için 2002 yılında 1 trilyon 106 milyar lira fiyat biçildiği öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orman-idaresinin-8-katli-trilyonluk-binasi-curuyor_3323.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!