Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Orman Yangınları Geleceğimizi Tehlikeye Atıyor

Orman yangınları sadece ağaçlara değil yaban hayata ve eko sisteme de büyük zarar veriyor. Yaz aylarında milli servetimiz olan ormanlarımızı yakıp, kül eden orman yangınları, sadece ağaçları değil içinde barındırdığı yaban hayatı da yok ediyor.

Hürriyet Gazetesi
Orman Yangınları Geleceğimizi Tehlikeye Atıyor

Orman yangınları sadece ağaçlara değil yaban hayata ve eko sisteme de büyük zarar veriyor. Yaz aylarında milli servetimiz olan ormanlarımızı yakıp, kül eden orman yangınları, sadece ağaçları değil içinde barındırdığı yaban hayatı da yok ediyor. Yangınlarla birlikte çok sayıda kuş türü, memeli hayvanlar ve bitki örtüsü yok oluyor, eko sistem zarar görüyor.

Biyolog Ömer Döndüren, yangında zarar görenlerin başında kanatlı ve memeli hayvanların geldiğini belirterek, "Yangınlardan geleceği etkilenen hayvanların başında kuşlar geliyor. Zengin kuş türlerinden baştankara, saka, florya, ağaçkakan, keklik, ispinoz, sıvacı kuşu gibi kuş türlerinin yanı sıra yırtıcı hayvanlar, şahin, atmaca, baykuş mayıs aylarında çiftleşir, haziran aylarında ise yavruları dünyaya gelir. Yangın sırasında ise bu kuş yuvruları yuvalarından uçamadıkları için kaçamaz. Ayrıca bu hayvanların yanında yine ağır hareket eden kirpi, kaplumbağa, yılan, kertenkele ve diğer sürüngenler de yangından kaçamadıklarından türleri büyük zarar görüyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orman-yanginlari-gelecegimizi-tehlikeye-atiyor_70196.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!