Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ormancılık Çalışanlarından Bakan Eroğlu'na 'Kıyım' Mektubu

Ormancılık Meslek ve Emek Örgütleri Platformu, Orman Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapan ve rotasyona tabi tutulan personelin haksızlığa uğradığını savunarak; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na bir mektup yazdılar.

yapi.com.tr / AA
Ormancılık Çalışanlarından Bakan Eroğlu'na 'Kıyım' Mektubu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı önünde TMMOB Orman Mühendisleri Odası (OMO), Türkiye Ormancılar Derneği (TOD), Türk Tarım Orman-Sen, Tarım Orkam-Sen ve Tarım Orman İş Sendikası çalışanları basın açıklaması için bir araya geldi. Platform üyeleri, basın açıklamasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na yazdıkları mektubu okudular.

Basın açıklamasında platform adına konuşan OMO Genel Başkanı Ali Küçükaydın, Bakan Eroğlu'na seslenerek, Orman Genel Müdürlüğünde 'rotasyon uygulaması' adı altında tayinler yapıldığını hatırlattı. Küçükaydın, binlerce çalışan ve ailenin sürgün edilerek mağdur edildiğini, atamaları yapan yöneticilerin durumu açıklayamadığını ve kendilerine sadece 'Bakanın talimatı' şeklinde açıklama yaptıklarını savundu.

Bazı meslektaşlarının rotasyon kapsamında olmadıkları halde keyfi atamalara tabi tutulduklarını belirten Küçükaydın, "Orman idaresince bu şekilde haksızlığa uğrayan meslektaşlarımızın itirazlarına karşın 'gidin hakkınızı mahkemelerde arayın' biçiminde aymazca cevaplar verilmektedir" ifadelerini kullandı. Küçükaydın, ilk defa işletme müdürü yardımcılığı, müdür yardımcılığı, işletme müdürlüğü, bölge müdür yardımcılığı ve bölge müdürlüğüne yapılan atamaların 'yandaş' olduğunu ve bunların iptal edilmesi gerektiğini kaydetti.

Bakan Eroğlu'na çağrıda bulunan Küçükaydın, "Ormancılar yersiz yurtsuz bırakılmış, ormanların aleyhine Anayasa'ya aykırı birçok mevzuat çıkarılmış, çalışanlarımız bir türlü huzur bulamamıştır" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ormancilik-calisanlarindan-bakan-erogluna-kiyim-mektubu_123828.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!