Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ormandaki ‘Dev Şehir’

Kaçak olduğu gerekçesiyle yıllardır dava konusu olan Acarkent’te yeni bir inşaat yükseliyor. Bölge sakinleri, kültür merkezi adı altında başlanan inşaatın 18-20 katlı alışveriş merkezine dönüştürüleceği kaygısını taşırken yönetim kurulu başkanlığını İsmet Acar’ın yaptığı Dost İnşaat, binanın 4.5 katlı kültür merkezi olacağını açıkladı.

Cumhuriyet Gazetesi
Ormandaki ‘Dev Şehir’

Beykoz’daki Saip Molla Özel Ormanı’na inşa edilen ve kaçak olduğu gerekçesiyle yıllardır dava konusu olan Acarkent’te yeni bir inşaat yükseliyor. Bölge sakinleri, kültür merkezi adı altında başlanan inşaatın 18-20 katlı alışveriş merkezine dönüştürüleceği kaygısını taşırken yönetim kurulu başkanlığını İsmet Acar’ın yaptığı Dost İnşaat, binanın 4.5 katlı kültür merkezi olacağını açıkladı.

İkiz kule örneği

Acarkent’te D kapısı yolu ile C kapısı yolunun birleştiği eski marangoz atölyesinin bulunduğu bölgede yapılmak istenen kültür merkezi ve kapalı spor salonu inşaatı hafriyat çalışmalarına başlandı. 1987’de 137 bin 531 metrekare olan orman alanı için verilen yüzde 6 imar izni ve 1988’deki inşaat ruhsatına göre, Acarlar’ın araziye 18-20 katlı inşaat yapabilme olasılığı ise Acarkent sakinlerini ayaklandırdı. Daha önce 4 katlı hastane inşaatı yapılacağı iddiasıyla başlanan Acarkent’teki inşaatın yargı sürecinin devam etmesine karşın ikiz kuleye dönüştürüldüğünü anımsatan bölge sakinleri, kültür merkezi adı altında araziye alışveriş merkezi inşa edilmek istendiğini söylediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ormandaki-dev-sehir_80244.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!