Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ormanı Mahkemede de TEMA Vakfı Koruyacak

Fethiye 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Orman Genel Müdürlüğü'nün Göcek ormanlarının orman alanı dışına çıkarılması için açtığı davada TEMA'yı müdahil olarak kabul etti.

Sabah Gazetesi
2 Ormanı Mahkemede de TEMA Vakfı Koruyacak

b>Fethiye 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Orman Genel Müdürlüğü'nün Göcek ormanlarının orman alanı dışına çıkarılması için açtığı davada TEMA'yı müdahil olarak kabul etti. "Ormanların koruyucusu" olduğu gerekçesiyle mahkemenin müdahilliğini kabul ettiği TEMA bundan böyle idari davaların yanı sıra adli davalarda da "ormanların tarafı" olacak.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 4 ay önce Fethiye'nin Göcek beldesi ve yine buraya bağlı Zeytinli Adası'nda fiilen orman olan alanların, orman vasfı dışına çıkarılması için iki ayrı dava açıldı. TEMA Vakfı Zeytinli Adası ile ilgili davaya 19 Nisan 2006 tarihinde Göcek ormanı ile ilgili davaya ise 30 Nisan 2006 tarihinde müdahil olma talebinde bulundu.

Davanın biri reddedildi
Fethiye 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Göcek'le ilgili davanın 8 Kasım günü gerçekleştirilen duruşmasında TEMA Vakfı'nın taraf olmasını hükme bağladı. Ayrıca davayı "hasımsız" olarak açıldığı için reddetti ve yine aynı nedenle temyiz yolu da kapalı bulunuyor. TEMA'nın yine müdahil olma talebinde bulunduğu Zeytinli Adası ile ilgili dava ise Fethiye 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde sürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ormani-mahkemede-de-tema-vakfi-koruyacak_49579.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • önce ören cayına bir care bulun temacılar polıtıkacılar YANITLA
  • ben TEMA vakfını tebrik ediyorum.çünkü çevremizi ağaçlandırma konusunda büyük bir gayret ve üstün bir başarı sağladıkları için tebrik etmek isterim. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!