Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Örnek Belediyeciye Soruşturma

İzmir Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven hakkında, Sayıştay denetçisi, "suyu halka parasız dağıttığını" öne sürerek, görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle Danıştay'a suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Gazetesi
1 Örnek Belediyeciye Soruşturma

zmir Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven hakkında, Sayıştay denetçisi, "suyu halka parasız dağıttığını" öne sürerek, görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle Danıştay'a suç duyurusunda bulundu. Özgüven hakkında soruşturma açıldı. Dikili Belediye Başkanı SHP'li Osman Özgüven, 10 tona dek tüketilen sudan para almamak, yurttaşlara ucuz ekmek satmak, ücretsiz belediye otobüsü tahsisi gibi sosyal belediyecilik uygulamaları ile ilgili olarak, "Kendim için değil, Dikili halkının rahatı, mutluluğu için çalışıyorum. Veremeyecek hesabım yok" dedi. Parası olmayana da hizmet Suçlamanın asılsız olduğunu, sadece 10 tonluk kullanımı aşmayan tüketimlerden para almadıklarını belirten Özgüven, "Ancak 11 ton kullanırsan kullandığın 11 tonun tamamının parası ödüyorsun. Bir soruşturma da belediye çalışanlarına suda yüzde 50 indirim yaptığım ve su paralarını zamanında tahsil etmediğim için açıldı" dedi. Göreve geldikten sonra belediyeye ait fırını yenilediklerini ve yurttaşlara ucuz ekmek sattıklarını belirten Özgüven, eski bir fırını da modern cihazlarla donatarak bir halk sağlığı merkezine dönüştürdüklerini belirtti. Özgüven, "Merkezde kış aylarında günde ortalama 30, yaz aylarında 100, yıllık ise yaklaşık 12 bin hastaya bakılıyor. Parası olana muayene 1 YTL, her türlü röntgen ise 6 YTL. Eğer para yoksa bunları da almıyoruz" diye konuştu. Belediye olanakları ile Dikili'yi canlandırmaya çalıştıklarını belirten Özgüven, gerekirse yargılanmaktan çekinmeyeceğini dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ornek-belediyeciye-sorusturma_61016.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Merhabalar,hoş bir haber ama aynı şeyi tüm türkiyede il ilçe yapsa ne olur?bunun maliyetini kim karşılayabilir?bu belediye başkanı bu harcamaları cebinden yapıyorsa helal olsun ona ama vatandaşın vergisini böyle dünya gerçeklerine uymaz yöntemlerle popülist yaklaşımlarla harcıyorsa,bu suçtur bunu böyle güzel bir şey yapıyor gibi göstermek te suçu teşvik etmektir YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!