Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ortak Girişim Grubu Tema Park Yatırımını Askıya Aldı

Ankara'da 'Disneyland' benzeri tema parkı kurmak için 3 yıldır çalışmaları sürdüren Tema Parkı Ortak Girişim Grubu'nun, yatırımını askıya aldı. Ankara'da, 1 milyar dolarlık yatırımla gerçekleştirilmesi öngörülen Tema Parkı'nın yapımına talip olan Tema Parkı Ortak Girişim Grubu'nun, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) "tema parkı yapımı şartıyla" satışa

Referans Gazetesi
Ortak Girişim Grubu Tema Park Yatırımını Askıya Aldı

Ankara'da 'Disneyland' benzeri tema parkı kurmak için 3 yıldır çalışmaları sürdüren Tema Parkı Ortak Girişim Grubu'nun, yatırımını askıya aldı. Ankara'da, 1 milyar dolarlık yatırımla gerçekleştirilmesi öngörülen Tema Parkı'nın yapımına talip olan Tema Parkı Ortak Girişim Grubu'nun, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) "tema parkı yapımı şartıyla" satışa çıkardığı Ballıkuyumcu'daki 3.8 milyon metrekarelik arazinin ihalesine girmeyeceği belirtiliyor.

Kamuoyuna yansıtılan yatırım haberleri nedeniyle bölgedeki arazilerin metrekare fiyatı 100 YTL'nin üzerine çıkarken, şirketin 6 milyon metrekarelik arazi talebine karşın TOKİ'nin, bölgeyi kooperatiflere yerleşimine de açması ve tema parkı yapılacak alanı 3.8 milyon metrekareye düşürmesinin, girişim grubundaki yatırımcıların tepkisini çektiği belirtiliyor.

TOKİ alanı küçülttü

Dünyada gelişmiş ülkelerde örnekleri bulunan tema parklarının, Paramount, Universal, MGM gibi büyük film şirketleri tarafından işletildiğini, bunların yatırımcıları da seçtiğini anlatan ortak girişim grubu yetkilileri, bölgenin konut kooperatiflerine açılması konusundaki eleştirileri hakkında şu bilgiyi verdi: "Biz Türkiye'de sadece tema parkı değil, bir eğlence şehri kurmayı planlıyorduk. TOKİ'nin, hem tema parkı yapılacak alanı küçültmesi hem de etrafındaki alanı konut kooperatiflerine açması, projenin bütünlüğünü önemli ölçüde olumsuz etkiledi. Bu nedenle, ortak girişim grubu olarak söz konusu arazinin satış ihalesine kesinlikle girmemeye karar verdik."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ortak-girisim-grubu-tema-park-yatirimini-askiya-aldi_62943.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!