Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ortak Mirasa Büyük Araştırma

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü, Ayvalık ve Midilli’yi kültürel ve turizm coğrafyası olarak inceleyecek yeni bir projenin hazırlığına başladı. Yunanistan’ın Aegean Üniversitesi Coğrafya Bölümü ile birlikte yürütülecek proje öncesi, Ayvalık’ta bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Hürriyet Gazetesib>Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü, Ayvalık ve Midilli’yi kültürel ve turizm coğrafyası olarak inceleyecek yeni bir projenin hazırlığına başladı. Yunanistan’ın Aegean Üniversitesi Coğrafya Bölümü ile birlikte yürütülecek proje öncesi, Ayvalık’ta bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Füsun Soykan, projenin ilk etabına 1 Mayıs’ta başlayacaklarını söyledi. Soykan, projeyi Yrd. Doç. Dr. Gözde Emekli, Prof. Dr. Zeki Arıkan, Dr. Theano Terkalli, Dr. Georgios Skliropoulos ile öğrencilerin yürüteceğini açıkladı.

Anket yapılacak
Projenin amacı, yöntemi, aşamaları ve beklenen yararlarını anlatan Soykan, "İlk olarak Ayvalık ve Midilli’nin doğal coğrafya yapısı, beşeri ve ekonomik coğrafyaları üzerine araştırma yapılacak. Kültürel coğrafya karşılaştırması ve turizm coğrafyası açısından incelenecek. Bunun için öğrencilerimiz, yerel halka, yerli ve yabancı turiste, turizmle ilgili kişilere anket uygulayacak. Yazılı kaynaklardan veri alınacak. Daha önce yapılmış çalışmalar bir araya getirilecek. Haritalama çalışması olacak. Elde edilen verilerin sentez haline getirilmesinden sonra bir kitap hazırlamayı düşünüyoruz. Ayvalık ve Midilli’de ortak kültür mirası saptayıp, bunların Unesco kültür mirası listesine alınması için girişimde bulunulabilir. Turizm potansiyelleri saptanacak. Kültürel ilişkilerin artması ve turizmin gelişmesi de hedefler arasında" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ortak-mirasa-buyuk-arastirma_52247.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!