Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ortaylı’dan Ali Ağaoğlu’na ‘Heykel’ Yanıtı

İlber Ortaylı, Ağaoğlu’nun kendisi ile ilgili yaptığı ‘danışmanlık alıyoruz’ yönündeki sözlerine ilişkin açıklama yaptı

yapi.com.tr
Ortaylı’dan Ali Ağaoğlu’na ‘Heykel’ Yanıtı

Ali Ağaoğlu, geçtiğimiz hafta sonu Uludağ’daki otelinde medya mensuplarına açıklama yapmıştı. Ağaoğlu'nun şu bilgileri verdiği belirtiliyordu: "Ağaoğlu, Maslak 1453’te hem Fatih Sultan Mehmed hem de Atatürk heykeli yaptırıyor. Fatih heykeli projedeki cadde girişinde yer alırken, Atatürk heykeli meydanda sergilenecek. Ağaoğlu, bir başka Atatürk heykelini de Ortaköy’deki evinin bahçesine köprüden geçerken görünecek şekilde yaptırıyor. Bu ay açılması beklenen heykel için yurtdışındaki sanatçılarla çalışılırken, İlber Ortaylı’dan danışmanlık alınıyor"

‘Ne anlaşma ne sözleşme var’

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Ağaoğlu’nun bu açıklamasına İlber Ortaylı avukatı aracılığı ile yanıt verdi. Ortaylı’nın avukatı Fahrettin Erbahayetmez, müvekkili adına yaptığı açıklamada şunları kaydetti:  “20 Mart 2017 tarihli bazı gazetelerde iş adamı Sayın Ali Ağaoğlu'nun, müvekkilim İlber Ortaylı’dan bahisle ‘1453 sitesinde yaptırmayı tasarladığı Atatürk ve Fatih Sultan Mehmed heykelleriyle ilgili olarak danışmanlık hizmeti almış olduğu yönünde’ haberler okumaktayız… Müvekkilimin böyle bir anlaşma ve hizmet sözleşmesi ve faaliyeti yoktur. Müvekkilim ilgili açıklamanın bir sürç-ü lisan olduğunu düşünmektedir. Sıkça sorulan bu konu hakkındaki sorulara, yanıt olmak üzere bu beyanatın yapılmasını uygun görmekteyiz.”

Daha önce de askeri alan için...

Ağaoğlu ve Ortaylı daha önce de Levent’teki askeri alan ile ilgili karşı karşıya gelmişti. Ağaoğlu, askeri alanın kendisine verilmesini söyleyerek karşılığında “Her şehit ailesine bir ev vermek” vaadinde bulunmuştu. Ortaylı ise konu ile bir yazısında “Son günlerde demeç veren müteahhitlerin biraz susmaları faideli olur. Her gördükleri miri binayı otel olarak tasavvur eden adamların hayatta han bile işletemeyecekleri herkesin malumudur. Otelcilik ciddi iştir" demişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ortaylidan-ali-agaogluna-heykel-yaniti_157226.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!