Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Osmaniye Müzesi’nin Yeri Tekrar Değiştirildi

Osmaniye’de üç yıl önce müzeye dönüştürülen güçlendirme projesi, sergi projesi ve kısmen bütçesi hazırlanan, ayrıca 2010 yılında açılacak yeni müzeler listesinde yer alan, eski valilik binasının yerindeki Osmaniye Müzesi için verilen sözler yerine getirilme

Cumhuriyet Gazetesi
Osmaniye Müzesi’nin Yeri Tekrar Değiştirildi

Osmaniye’de üç yıl önce müzeye dönüştürülen güçlendirme projesi, sergi projesi ve kısmen bütçesi hazırlanan, ayrıca 2010 yılında açılacak yeni müzeler listesinde yer alan, eski valilik binasının yerindeki Osmaniye Müzesi için verilen sözler yerine getirilmedi.

Dün, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan çıkan ani bir kararla müzenin yerinin Osmaniye Kültür Merkezi’nin karşısında deprem fay hattındaki bir alan uygun görülerek tekrar değiştirildiği ve yeni müze için atamalar yapıldığı belirtildi. Osmaniye’de müzenin eski yerinde kalması için sivil örgütlerce oluşturulan Müze Çevre Platformu üyeleri, dün yeniden bir araya gelerek bu kararın durdurulması için eylem hazırlıkları başlatacaklarını bildirdiler. Bu konuda sivil örgütlerle birlikte mücadele veren ünlü arkeolog Prof. Dr. Halet Çambel, kendisini iki ay önce ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a, sunduğu sorunlar paketi içerisinde müzenin yerinde kalması ve bir an önce açılması konusunda bir yazı vermişti. Günay da konuyla ilgileneceğini belirtmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/osmaniye-muzesinin-yeri-tekrar-degistirildi_79543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!