Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

OSRAM Türkiye 'Aydınlanma Hareketi' ile STAR Ödülüne Layık Görüldü

Osram Türkiye’nin 2006-2009 yılları arasında 'parlak fikirler, aydınlık sınıflardan çıkar' sloganıyla sürdürdüğü 'Aydınlanma Hareketi', dünya genelindeki tüm OSRAM’lar arasından seçilerek, STAR ödülüne layık görüldü. OSRAM tarafından verilen en üst düzey ödül olan STAR ödülü, dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren OSRAM şirketlerinin üstün

yapi.com.tr
OSRAM Türkiye 'Aydınlanma Hareketi' ile STAR Ödülüne Layık Görüldü

Osram Türkiye’nin 2006-2009 yılları arasında 'parlak fikirler, aydınlık sınıflardan çıkar' sloganıyla sürdürdüğü 'Aydınlanma Hareketi', dünya genelindeki tüm OSRAM’lar arasından seçilerek, STAR ödülüne layık görüldü. OSRAM tarafından verilen en üst düzey ödül olan STAR ödülü, dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren OSRAM şirketlerinin üstün ve sıradışı başarıları değerlendirilerek veriliyor.

Münih Feldafing Siemens Convention Center’de düzenlenen törende OSRAM Aydınlanma Hareketi ekibine ödülleri, OSRAM CEO’su  Martin Goetzeler ve İK Müdürü Dr. Cosetta Setti tarafından verildi. Her ülkenin CEO’larının ve OSRAM merkez tepe yönetiminin katılımıyla düzenlenen görkemli törene, Türkiye’den Aydınlanma Hareketi ekibi Garo Varjabetoğlu, İnci Korkmaz, Serkan Özkök, Seda Tatoğlu, Volkan Çallar ve OSRAM Türkiye CEO’su Erol Kırılmaz katıldı.

İlk iki yılında Anadolu'da 6.000 kilometrenin üzerinde yol kat ederek ışıklandırması yetersiz olan 100 köy sınıfını aydınlatan ve okullarda Yalvaç Ural ile küresel ısınmaya karşı eğitim veren OSRAM Aydınlanma Hareketi, 5.000 öğrenciye 10 bin enerji tasarruflu lamba dağıttı. Bir sonraki yıl görme engellilerin okullarına yönelen OSRAM Aydınlanma Hareketi ekibi, sağlıklı ışıklandırma ve küresel ısınmaya karşı bilgilendirme faaliyetlerini Anadolu’nun 9 görme engelli okulunda sürdürdü. Projenin üçüncü yılında Türkiye’de 4 bin 642 km yol kat edilerek aydınlatması yetersiz toplam 117 sınıf sağlıklı aydınlatmaya kavuşturuldu. Bu kapsamda 2000’e yakın floresan lamba, 470 adet balast (elektronik kontrol sistemi) ve 470 adet armatür kullanıldı. Aydınlanma Hareketi kapsamında ayrıca enerji tasarruflu lamba dağıtılan toplam 707 görme engelli öğrenciye küresel ısınmaya karşı mücadelede yapabilecekleri hakkında bilgi verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/osram-turkiye-aydinlanma-hareketi-ile-star-odulune-layik-goruldu_70181.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!