Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Otoyol ve Köprüler Yıl Sonunda Satılıyor

Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, özelleştirme kapsamında bulunan otoyol ve köprüler için bu yıl sonuna kadar ihaleye çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Akşam Gazetesizelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, özelleştirme kapsamında bulunan otoyol ve köprüler için bu yıl sonuna kadar ihaleye çıkmayı hedeflediklerini söyledi. Reuters’a konuşan Kilci, özelleştirme için birkaç gün içinde danışmanlık sözleşmesini imzalayacaklarını belirterek, “Danışman firma hemen çalışmalara başlayacak. Çalışmaların 2-3 ay içinde tamamlanmasını isteyeceğiz. Yıl sonunda da ihaleye çıkabileceğiz” dedi.

PETKİM Temmuza ertelendi
Kilci, bu yıl ocak ayında üç elektrik dağıtım bölgesinin özelleştirmesinin altyapı yatırımları nedeniyle ertelendiğini anımsatarak, ihale süreci başlayan bölgelerde altyapı çalışmalarının hızlandığını belirtti. Bu kapsamda TEDAŞ’ın 2006’dan bu yana çok yoğun bir yatırım hamlesi içinde olduğunu bildiren Kilci “Bu yıl yatırım için öngörülen miktar 1 milyar YTL, bunun 200-300 milyon YTL’sini biz vereceğiz” dedi.

Öte yandan Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Osman İlter, bu ay tamamlanması öngörülen PETKİM’in ihale sürecinin, Temmuz ayında tamamlanacağını bildirdi. İlter, yatırımcıların ilgisi nedeniyle PETKİM’in özelleştirme sürecinde süre uzatımına gidildiğini hatırlattı. PETKİM’in ihale sürecinde, yatırımcının ilgisinin büyük olması, şirketin daha iyi tanıtılabilmesi ve yatırımcıların talebi nedeniyle teklif verme süresinin 25 Haziran’a ve bilgi odası sürecinin 11 Haziran’a uzatılmasına karar verildiğini anlatan İlter, bu nedenle daha önce haziran ayı içinde tamamlanması öngörülen PETKİM’in ihale sürecinin, Temmuz ayında tamamlanacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/otoyol-ve-kopruler-yil-sonunda-satiliyor_54767.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!