Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Oyak İnşaat, Türkiye'de 7 Bin Adet Konut Teslim Etti

Oyak İnşaat AŞ, gayrimenkul sektöründe marka olmayı hedefliyor. Şirketin 1982 yılında Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) bünyesinde kurulduğunu bel

Dünya
2


b>Oyak İnşaat AŞ, gayrimenkul sektöründe marka olmayı hedefliyor. Şirketin 1982 yılında Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) bünyesinde kurulduğunu belirten Oyak İnşaat Genel Müdür Yardımcısı E. Lütfi Özcan, anahtar teslimi birçok projeye imza attıklarını ve Türkiye genelinde yaklaşık 7 bin adet konut teslimi gerçekleştirdiklerini söyledi.
1997 yılında Ankara'da Zirvekent Konut Kompleksi'nin ilk aşamasının inşaatına başlayarak gayrimenkul sektöründe ticari anlamda konut yapıp satmak düşüncesi ile piyasaya açıldıklarını ifade eden Özcan, beş aşamalı projenin üçüncü aşamasında olduklarını vurguladı. Özcan, "Bunlara ek olarak, satış ve pazarlamasını yapacağımız çelik karkas müstakil konut projesi ile gayrimenkul sektöründe markalaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

2002 yılında `ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Belgesi' sertifikasına sahip olduklarını belirten Özcan, "Oyak İnşaat'ın sürekli geliştirme ve iyileştirme esasına dayalı, müşteri odaklı Kalite Yönetim Sistemi yaklaşımı, çalışanlarla paylaşılan misyon, vizyon ve kalite politikası ile ana hatlarıyla belirleniyor" dedi.

Önümüzdeki on yıl içinde Türkiye'nin en büyük konut ve hastane projelerini geliştirmek ve büyük kentlerde çağdaş yaşam alanları yaratmak amacında olduklarını kaydeden Özcan, baraj, arıtma, boru hattı, yol ve altyapı, endüstriyel tesis, demiryolu, liman ve havalimanı gibi alanlarda etkinliklerini artırmak istediklerini belirtti.

Özcan, yurtdışı projeleri kapsamında da, "Oyak İnşaat, yurtdışında da adını duyurmak amacı ile çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar çerçevesinde Rusya Federasyonu ve Türk cumhuriyetleri, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ile Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki büyük inşaat projeleri ile ilgileniyoruz" şeklinde konuştu.

Oyak İnşaat AŞ'nin yapımını sürdürdüğü projelere de değinen Özcan, "Yapımı süren projeler arasında Dünya Bankası tarafından finanse edilen 11 adet işmerkezi, İMKB-SPK Yönetim Binası, Türkiye genelinde ikiyüz adet Oyak Bank şube tadilatı ve İslam Kalkınma Bankası-Kuveyt Fonu-Tacikistan Cumhuriyeti işbirliği ile finanse edilen Skhev-Zigar Yolu sayılabilir" dedi.


Oyak İnşaat'ın projeleri

1998 yılı itibariyle başlanan hastane inşaatları yapımı ile ilgili olarak Ufuk Üniversitesi Hastanesi, Türkiye genelinde 5 adet SSK Hastanesi, Ankara Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi, 100. Yıl Üniversitesi Rektörlüğü ve dış kredi ile finanse edilen Van Radyoloji ve Radyoterapi Hastanesi inşaatları tamamlandı. 4 adet SSK Hastanesi ve Keçiören Devlet Hastanesi inşaatları devam ediyor.

Ankara Merkez Subay Orduevi, Ankara Etiler Orduevi, Accor Oteller Zinciri'ne bağlı Mercure Otelleri, OYPA Süpermarketleri, Oyak Çimento Grubu altında faaliyet gösteren sekiz adet çimento fabrikası ve birçok askeri tesis inşaatı tamamlanan işler arasında.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oyak-insaat-turkiyede-7-bin-adet-konut-teslim-etti_5431.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Ankarada başlatılması düşünülen yeni toplu konut projesi var mı?v arsa; nerede; proje başlangıcında üye kabul edilecek mi? bilgi verilmesini rica ediyorum. saygılarımla, sgencer@cemas.com.tr YANITLA
  • ikitelli oyak inşaatın devamı olacak mı? nurtenkamik@hotmail.com YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!