Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Oyak, Sugözü Enerji'ye Ortak Oldu

Oyak, Sugözü Enerji Santrali'ne (İSKEN), yüzde 24 pay ile ortak oldu. Oyak'tan yapılan açıklamaya göre, projenin lideri Alman Steag Ag ile O

Dünyab>Oyak, Sugözü Enerji Santrali'ne (İSKEN), yüzde 24 pay ile ortak oldu.

Oyak'tan yapılan açıklamaya göre, projenin lideri Alman Steag Ag ile Oyak arasında bir süredir devam eden ortaklık görüşmeleri, 28 Nisan 2004 tarihinde gerçekleşen hisse devri ile sonuçlandı.
Oyak Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, enerji üretimi sektöründe inceledikleri birçok proje arasında İSKEN'in öne çıktığını belirterek, "Bu projenin teknik açıdan çok başarılı olduğunu, aynı zamanda Türkiye ekonomisine önemli katkı sağladığını düşünüyoruz" dedi.

Ulusoy, Oyak'ın enerji sektöründeki yatırımlarının süreceğini kaydederek, "İSKEN gibi başarılı projeleri takip ederek, elektrik üretiminde Oyak mevcudiyetini kuvvetlendireceklerini" kaydetti.

Bu arada, Kasım 2003'de devreye giren Adana Yumurtalık'taki Sugözü Enerji Santrali, net 1210 MW üretim kapasiteli ve yaklaşık 1.5 milyar dolar toplam yatırım tutarına sahip bulunuyor. İSKEN'in ortakları arasında; projenin lideri Alman Steag AG dışında, Alman RWE Power AG ve Oyak bulunuyor. Tesis, 24 Şubat 2004 tarihinde Almanya Başbakanı Gerhard Schröder ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir törenle açılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/oyak-sugozu-enerjiye-ortak-oldu_11703.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!