Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Özderici, Sermaye Azaltımına Gidiyor

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 2008 bilançosunda yer alan 8 milyon 649 bin lira tutarındaki geçmiş yıl zararlarından kaynaklanan bilanço açığının bir kısmının kapatılması için, sermaye azaltımı gerçekleştirecek.

Referans Gazetesi
Özderici, Sermaye Azaltımına Gidiyor

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 2008 bilançosunda yer alan 8 milyon 649 bin lira tutarındaki geçmiş yıl zararlarından kaynaklanan bilanço açığının bir kısmının kapatılması için, sermaye azaltımı gerçekleştirecek. Özderici GYO tarafından İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na önceki gün yapılan açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu'nun "Halka Açık Anonim Ortaklıkların Fon Çıkışı Gerektirmeyen Sermaye Azaltım İşlemlerinde Uyacakları İlke ve Esaslar" duyurusu kapsamında, 5 milyon 200 bin lira tutarında sermaye azaltımı yapılmasına karar verildiği bildirildi. Mevcut sermayesi 7 milyon 800 bin lira olan Özderici GYO, aynı kapsamda, bilanço açığının kapatılması amacıyla gerçekleştirilen sermaye azaltım tutarı olan 5.2 milyon TL tutarında sermaye artırımı yapacak. Artırılan tutar, mevcut ortaklara nominal değer üzerinden rüçhan hakkı kullandırılarak nakit karşılığı satıştan karşılanacak.
    
Sermaye 2.6 milyona inecek

Yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan paylar İMKB'de satılacak. Şirket sermaye azaltılması ve sermaye artırılması ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması için genel müdürlüğe yetki verilmesine karar verdi. Yüzde 66'lık sermaye azaltımının ardından şirketin sermayesi 2.6 milyon TL'ye inecek. Sermayesinin yüzde 12,09'u Ali Uğur Özderici'ye, yüzde 8'i Ahmet Özderici'ye, yüzde 49,69'u Özderici Holding'e ait olan Özderici GYO'nun hisseleri borsada yılbaşından bu yana yüzde 120, son bir haftada yüzde 47,5, son üç ayda yüzde 67, son bir ayda ise yüzde 40 değer kazandı. Halka açıklık oranı yüzde 30,22 olan Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, geçen yıl Uğur Gayrimenkul'ü devralarak birleşmişti. Öz Finans Factoring'in ticari ünvanı geçen yılın mart ayında Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na dönüşmüş ve şirkete 30 Ocak 2009'da gayrimenkul yatırım ortaklığı faaliyeti ile sınırlı olmak üzere portföy işletmeciliği yetki belgesi verilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozderici-sermaye-azaltimina-gidiyor_68953.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!