Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Özgörkeyler, İzmir'e 3 Eser Kazandıracak

Coca Cola'daki hisselerini sattıktan sonra 100 milyon euronun üzerinde yatırım gerçekleştirerek gıda sektöründe Feast markasını yaratan Özgörkey ailesi, gayrimenkul sektöründe de İzmir'e 3 eser kazandıracak.

Yeni Asır Gazetesi
Özgörkeyler, İzmir'e 3 Eser Kazandıracak

Coca Cola'daki hisselerini sattıktan sonra 100 milyon euronun üzerinde yatırım gerçekleştirerek gıda sektöründe Feast markasını yaratan Özgörkey ailesi, gayrimenkul sektöründe de İzmir'e 3 eser kazandıracak. İlk olarak Kordon'da Merkez Bankası eski binasını yenileyerek 10 milyon dolarlık yatırımla kurduğu butik oteli yıl sonuna kadar hizmete açmayı hedefleyen Özgörkey ailesi, Hilton Oteli'nin karşısındaki arsalarında da 4 ay içinde 20 milyon dolarılk yatırımla lüks konut ve iş merkezi kurmak için temel atmayı planlıyor. Basmane Mürselpaşa Bulvarı üzerindeki Toskana Deri'nin eski fabrika binasının olduğu yer için de proje hazırlığı yapan aile, butik otel ve iş merkezinin ardından bu yatırım içinde harekete geçecek.

Onay bekliyor

Gıda sektöründe kriz yılı olmasına rağmen, bu yıl yüzde 20 büyüyeceklerini dile getiren Özgörkey Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özgörkey, gayrimenkul yatırımlarına da hız vermek istediklerini söyledi. Kordon'daki butik otel inşaatlarının devam ettiğini, yıl sonuna kadar oteli hizmete açmak istediklerini anlatan Özgörkey, belediyenin onayını aldıktan sonra Hilton Oteli'nin karşısına da lüks konut ve iş merkezinden oluşan projenin inşaatına 4 ay içinde başlamayı planladıklarını vurguladı. Özgörkey, 30 milyon dolarlık 2 projeyi kısa sürede tamamlayarak kendilerine yakışan bir eseri İzmir'e armağan etmek istediklerin vurguladı.

19 yıllık uğraş

Hilton Oteli'nin karşısı için 19 yıldır uğraştıklarını ifade eden Özgörkey, değiştirdikleri projenin sayısını hatırlamadığını kaydetti. İzmir'de özellikli ve güzel  projeleri hayata geçirmenin oldukça zor olduğunu açıklayan Özgörkey, "Biz İzmirli bir aileyiz. Kente bugüne kadar bir çok tesis kazandırdık. Şehir merkezine de güzel eserler kazandırmak istiyoruz. Ama çok uğraşıyoruz. Biz İzmir'i sevdiğimiz için bazı şeylere katlanıyoruz. Dünya Ticaret Merkezi örneğinde olduğu gibi yatırımcı adeta canından bezdiriliyor. Yatırımcının keyifle yatırım yapması sağlanmalı" diye konuştu.

Çok teklif geliyor

İki projenin tamamlanmasının ardından Toskana Deri'nin eski fabrikasının yerinin bulunduğu Mürselpaşa Bulvarı'ndaki projeye başlamak istediklerini ifade eden Özgörkey, bu konuda çalışmaya başladıklarını kaydetti. Buranın da SİT alanı olduğunu açıklayan Özgörkey, bürokrasi yüzünden çok zaman kaybedildiğini anlattı.
Yatırımcı bir aile olduklarından kendilerine şirket ve arazi satın almaları için çok teklif geldiğine işaret eden Özgörkey, kendi yapılarına uyan şirket ve araziler üzerinde değerlendirme yaptıklarını kaydetti. Yakında yeni satın almaların gündeme geleceğini anımsatan Özgörkey, bu konuda çok seçici davrandıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozgorkeyler-izmire-3-eser-kazandiracak_68362.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!