Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Pamukkale'de Araç Yasağı

Pamukkale'deki travertenler ve ören yerlerindeki tarihi ve doğal dokunun korunması amacıyla, araç giriş ve çıkışlarına sınırlama getirildi.

Sabah Gazetesi
Pamukkale'de Araç Yasağı

b>Pamukkale'deki travertenler ve ören yerlerindeki tarihi ve doğal dokunun korunması amacıyla, araç giriş ve çıkışlarına sınırlama getirildi. Denizli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, UNESCO'nun Dünya Kültür Miras Listesi'ne aldığı Pamukkale'nin termal su kaynakları, beyaz travertenleri ve arkeolojik değerleri ile uluslararası turizmin ilgisini çeken bir yöre olduğu bildirildi.

Bazı koruma ve kullanım sorunları olan Pamukkale'nin planlama ve uygulama bütünlüğü içinde ele alınabilmesi için 1991 yılında ''Pamukkale Koruma Amaçlı İmar Planı''nın uygulanmaya geçirildiğini belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Pamukkale'nin tarihi ve doğal dokusuna zarar vermeden gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla, Pamukkale Koruma Amaçlı İmar Planı, Koruma Kurulu Kararı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ile Müzeler Genel Müdürlüğünün 18.10.2006 tarih ve 169926 sayılı yazıları gereği, Pamukkale kuzey kapısından ören yerine giriş çıkışı sağlayan yol, ambulans, itfaiye, servis araçları dışında tur otobüslerine ve özel araçların girişlerine kapatılmıştır. Pamukkale'yi ziyarete gelen engelli ve yaşlılar için Denizli Valiliği tarafından kuzey kapısından ören yerine servis aracı temin edilmiştir.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/pamukkalede-arac-yasagi_49343.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!