Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Panora GYO Halka Arz İçin El Sıkıştı!

Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, halka açılma yönündeki çalışmalarında ikinci önemli adımı attı. 31 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulunda gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşüm sürecini tamamlayan Panora GYO, halka arz aracılık ve danışmanlık hizmetleri için, Deniz Yatırım’la el sıkıştı.

yapi.com.tr
Panora GYO Halka Arz İçin El Sıkıştı!

Taraflar arasında gerçekleşen imza töreni sonrası bir açıklama yapan Panora GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sacit Güran, “Panora GYO, Ankara’nın gözdesi Panora AVM’nin sahibi olarak, yüzde 100’e yakın doluluk oranı, yüksek kira geliri ve istikrarlı kârlılığa sahip bir şirket. Yatırımını tamamlamış, kârınıortaklarıyla paylaşan, kaynak ihtiyacı olmayan, borçsuz bir şirket olarak İMKB’ye hazırlanıyoruz” dedi.

Çankaya’da 2007 yılından bu yana faaliyette olan Panora’nın Ankara’nın en seçkin ve beğenilen alışveriş merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Güran, halka arz sürecine ilişkin olarak şunları söyledi: “Panora GYO olarak, halka açılmayı, kurumsallaşma yönünde stratejik bir adım ve önemli bir aşama olarak değerlendiriyoruz. Halka açılmamız, kurumsal yönetişim anlayışının şirket faaliyetlerine yön vermesi ve şirketin kurumsallaşması yönünde çokönemli bir itici güç olacaktır. Faaliyetlerimizi daha sağlam temeller üzerinde sürdürme imkânı sunacaktır. İMKB’nin genç bir üyesi olma yolunda sürdürdüğümüz çalışmalarda önemli bir aşamayı daha geride bırakıyoruz. Mayıs ayında tamamlamayı öngördüğümüz halka arz sürecimizi yönetmek üzere Türkiye’nin bu alandaki en yetkin kurumlarından biri olan Deniz Yatırım’la çalışmaktan mutluluk duyacağız. Deniz Yatırım ile birlikte yatırımcılar açısından yüksek talep görecek halka arz modeli üzerinde çalışıyoruz.”

Deniz Yatırım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Cafer Bakırhan da, Ankara’nın önemli bir değeri olan Panora GYO’nun yatırımcılarla buluşmasına aracılık etmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Bakırhan, şöyle konuştu: “Çok sayıda halka arzın danışmanlık ve aracılığını üstlenmiş bir şirket olarak, uzun yıllar boyunca elde ettiğimiz bu deneyimi ve kurumsal gücümüzü şimdi Panora GYO’nun hizmetine sunacağız. Ankara’nın gözde alışveriş ve yaşam merkezi Panora’yı portföyünde bulunduran Panora GYO’nun halka arzına aracılık etmek ve borsaya güçlü bir şirket daha kazandırmak bizim için son derece heyecan verici bir çalışma olacak.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/panora-gyo-halka-arz-icin-el-sikisti-_106928.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!